Memoriál Jana Krejčího - starším žákům vládl Adam Janský!

Ve stejný den jako v Náměšti, tedy v sobotu 2. dubna 2022, se v Rajhradě uskutečnil Memoriál Jana Krejčího. Turnaj se hrál v rámci seriálu Jihomoravského krajského přeboru mládeže v rapid šachu, a to v kategoriích starší žáci (turnaj B pro 2008 - 2011) a mladší žáci (turnaj C pro 2012 a mladší). Současně se hrál také turnaj dospělých (turnaj A), a to jako přebor JMŠS mužů, žen a seniorů v rapid šachu. Z našeho klubu se zúčastnili turnaje dospělých (turnaj A) Michalel Věžník, Pavel Menčík a Antonín Daniel, v mládežnické kategorii starších žáků (turnaj B) Adam Janský (2010) a Vilém Tikovský (2011) a v kategorii mladších žáků (turnaj C) Ondřej Hrádek.

Výsledky naleznete tradičně na chess-results, tedy turnaje A, turnaje B i turnaje C.

Akce se konala tradičně na ZŠ T.G. Masaryka v Rajhradě a zúčastnilo se jí v součtu všech turnajů 154 hráčů! Hrálo se švýcarským způsobem na 7 kol, a to na 2x 15 minut + 5 vteřin / tah. Nás zajímal nejvíce turnaj B, kde v kategorii starších žáků startovali Adam s Vildou. Zde jsme se dočkali opravdu vynikajícího výsledku, když v konkurenci 52 hráčů zvítězil 100% ziskem 7/7 náš Adam Janský! Kromě vítězství a 50 bodů do hodnocení KP mládeže si odnesl také diplom, zlatou medaili a finanční odměnu 500 Kč. Po náročném MČR v Luhačovicích, kde si Adam vyzkoušel hru proti těm nejlepším ve své kategorii H12, přišlo měření sil na krajské úrovni. Adam byl sice nasazený až jako č. 5, ale nabytá zkušenost z vrcholné akce i naše společné tréninky se ukázaly být přínosnými a odměnou byl tento moc pěkný úspěch. Osobně mě těší, že si Adam počínal výborně i v konkurenci starších soupeřů a příští podniky ve Znojmě (14.5.2022) a Břeclavi (4.6.2022) by ho při troše štěstí mohly posunout na MČR v rapid šachu v kategorii H12. Druhé místo obsadil ziskem 6/7 Patrik Pukowietz (SK Vyškov) a třetí skončila výsledkem 5,5/7 Anita Vaceková z Lokomotivy Brno. Vilda Tikovský střídal pravidelně jedničky s nulami. Jedniček však bylo nakonec o jednu víc, a tak lze 4/7 a 20. místo považovat za dobrý výsledek.

MJK Rajhrad 2022 1

Zleva Miroslav Hurta, Patrik Pukowietz (2), Adam Janský (1), Anita Vaceková (3) a Marie Tancerová

V kategorii mladších žáků zvítězil v konkurenci 51 hráčů rovněž stoprocentním ziskem 7/7 Vojtěch Velím (Jezdci Jundrov) před Radkem Klimusem (6/7, ŠK Hustopeče) a Jakubem Kalou (5,5/7, Jezdci Jundrov). Nás může těšit úspěch Ondřeje Hrádka, který výsledkem 5/7 obsadil pěkné 7. místo. Nejlepší dívkou se stala Yvette Zusmanovich z Lokomotivy Brno.

MJK Rajhrad 2022 4

Zleva rozhodčí Jan Gorčák, Radek Klimus (2), Vojtěch Velím (1), Jakub Kala (3), nejlepší dívka Yvette Zusmanovich a rozhodčí Ondřej Zámečník

No a na závěr dospělí. Zde se v konkurenci 51 hráčů hrál velmi vyrovnaný turnaj a prvních pět hráčů uhrálo shodně 5,5/7. O pořadí tak muselo rozhodnout pomocné hodnocení, které nakonec přiřklo vítězství a přebornický titul Vítu Burešovi z Moravské Slavie Brno před Ivanem Markovičem z Hustopečí a Fedirem Dyshliukem z Ukrajiny. Nejlepší ženou se stala Michaela Svobodová z Jundrova.

MJK Rajhrad 2022 3

Zleva Ivan Markovič (2), Vít Bureš (1), Fedir Dyshliuk (3) a Michaela Svobodová

MJK Rajhrad 2022 5

Krajský přebor, zleva: Ivan Markovič (2), Vít Bureš (1), Bohuslav Křena (3) a nejlepší senior Michael Věžník

Z našich tří zástupců obsadil Michael Věžník 16. místo (4/7) a současně se stal nejlepším seniorem, Pavel Menčík 31. místo (3/7) a Antonín Daniel 34. místo (3/7). Já jsem bohužel nemohl titul obhajovat, tak snad napřesrok.

Ještě jednou tedy velká gratulace Adamovi a jen tak dál!