O šachového krále a královnu Bébéčka - třetí turnaj

Třetí turnaj z pětidílné série (další turnaje 21.3. a 16.5.2024) se odehrál na Bowlingu Brno 29. ledna 2024. Náš klub zastupovala početná výprava devíti mládežníků z mé tréninkové skupiny, a to Hynek Kulhavý, Jáchym Garčic, Míša Adámek, Michal Paulen (ještě pod Šachovou školou Hříbata), Kuba Monzer (ještě pod ZŠ Sirotkova) a dvě sourozenecké dvojice - Ríša a Ráďa Pešovi a Vilda a Markétka Tikovští. V turnaji na 5 kol startovalo 45 hráčů a my se pojďme podívat, jak to všechno dopadlo.

Výsledky naleznete na chess-results, dále nabízím fotogaleriipropozice a pořadatelský web.

Tyto turnaje jsou populární a jejich pořádání na Bowlingu Brno v Líšni je zaslíbeným místem pro hru. Zásluhu na tom má především Vlastík Chládek, díky němuž je možné v prostorách salonku BB pořádat nejrůznější šachové akce od dětí až po šachové profesionály. Pořadatelem těchto akcí je Josef Bednařík, který současně vede šachový kroužek na BB a který má rovněž velkou zásluhu na popularizaci šachové hry mezi mládeží v Brně. Turnaje se hrají na pět kol a pro všechny děti jsou připraveny věcné ceny a pro nejlepší navíc poháry a medaile.

BB 2024 3 5 1

BB 2024 3 5 4

V turnaji zvítězil František Koňařík ze ZŠ Úvoz před Tsyrenem Berdnikovem z Lokomotivy Brno (oba 4,5/5) a Vladimírem Škilem z domácího Bowlingu Brno (4/5).

BB 2024 3 5 12

Mezi rozhodčím Tomášem Galdou (vlevo) a Josefem Bednaříkem (vpravo) vidíme první tři vítěze - zleva Tsyren Berdnikov (2), František Koňařík (1) a Vladimír Škil (3)

Nás může těšit umístění hned tří hráčů v první desítce. Na pěkném 5. místě skončil Jáchym Garčic (4/5), osmý pak Hynek Kulhavý, který byl v turnaji nejvýše nasazený a 10. místo pro sebe získal Richard Peša (oba 3,5/5). Pro Ríšu to současně znamenalo vítězství v kategorii U8 před Majou Komárkovou (Mint Chess Academy), třetí v této kategorii skončil Le Tomik Son (Bowling Brno). Ríšovi gratulujeme!

BB 2024 3 5 9

Zleva Maja Komárková (2), Richard Peša (1) a Le Tomik Son (3)

Z našich dalších zástupců skončil na 14. místě Míša Adámek a na 21. místě Markétka Tikovská (oba 3/5). To jsou určitě solidní výsledky. Naopak se vůbec nedařilo Vildovi Tikovskému, který měl patřit k favoritům, ale několik nedotažených partií jej stálo ztrátu sebevědomí a především pak důležité body. Vilda získal 2/5 a obsadil 25. místo. Stejný počet bodů získali také Michal Paulen, Radovan Peša (29., resp. 30. místo) a Jakub Monzer (34. místo), který je od 26.1.2024 náš, ve výsledkové listině je ale uvedený ještě pod ZŠ Sirotkova.

BB 2024 3 5 5

V horní řadě asi uprostřed ve žlutém Míša Adámek, za ním procházející Kuba Monzer v modrém

Soutěžilo se také o nejlepší dívky. Tuto kategorii ovládla domácí Eliška Egerlová před Majou Komárkovou (Mint Chess Academy) a Šarlotou Starou z Brankovic. Markétka měla trochu smůlu, neb skončila těsně čtvrtá, v celkovém pořadí jen o dvě místa za Šarlotou. I tak ale velmi dobrý výkon!

BB 2024 3 5 8

Zleva Maja Komárková (2), Eliška Egerlová (1) a Šarlota Stará (3)

BB 2024 3 5 6

Za diváckého zájmu ve vítězné partii 1. kola Hynek (černými) proti Maje Komárkové