Martin Blahynka mezinárodním mistrem!

V průběhu šachové olympiády v Baku (2. - 13.9.2016) proběhl kongres FIDE, na němž byly mj. schváleny a uděleny mezinárodní šachové tituly. Mezi novými nositeli titulu mezinárodní mistr je i náš Martin Blahynka, který jej obdržel nedlouho po svých 18. narozeninách. Vzhledem k nízkému věku má pak Martin určitě potenciál k získání nejvyššího šachového titulu mezinárodní velmistr, tak hodně štěstí, Martine!

Martin je odchovancem dvou největších brněnských klubů Lokomotivy (od roku 2005) a Durasu (od roku 2011). Jeho prvním výrazným úspěchem bylo vítězství na MČR v kategorii do 10 let, na němž měl výrazný podíl současný kapitán extraligové Lokomotivy Karel Kratochvíl. Pro další Martinův růst pak byla rozhodující spolupráce s GM Tomášem Polákem (od roku 2007), která přetrvává dodnes.

Jako připomínku Martinovy hry si můžete přehrát jeho vítěznou partii ze závěrečného kola loňské extraligy IM Jaroslav Bureš - Martin Blahynka, pro níž můžete až do konce září stále hlasovat v soutěži o nejlepší extraligovou partii 2015/2016. Všechny nominované partie si pak můžete přehrát na tomto odkazu, kde najdete i pokyny ke způsobu hlasování.

Blahynka

Martin Blahynka