Šachový festival 2015 - úvod

Vážení šachoví přátelé,
je mi ctí vás přivítat na oficiálních stránkách 15. ročníku Brněnského šachového festivalu 2015, který patří mezi nejvýznamnější šachové akce v Brně i na jižní Moravě.
 
Organizovat uzavřené turnaje je jen pro otrlé, proto jsme se v tomto roce rozhodli si ušetřit nervy a vrátili se k osvědčenému formátu dvou otevřených turnajů - můžete se tedy těšit na tradiční FIDE OPEN A se zápočtem na FRL a LOK a národní Open B se zápočtem na LOK. V turnaji A budou zároveň probíhat bitvy o přebornické tituly Jihomoravského kraje v kategoriích mužů, žen, seniorů, D18+ H18 (98 a ml.) a D20 + H20 (96 a ml.). Podrobné informace naleznete v samostatných propozicích k oběma turnajům.
 
Dovolte mi, abych touto cestou poděkoval našim partnerům, firmě TESPO engineering s.r.o., Brněnským vodárnám a kanalizacím, a.s. a Dopravním stavbám Brno, s.r.o. za finanční pomoc, bez které by se tyto turnaje nemohly konat. Zároveň děkuji Sokolu Řečkovice za opětovné poskytnutí hracích prostor pro šachový festival.
 
Doufám, že si stejně jako v předešlých ročnících najdete v této uspěchané době volný čas a zúčastníte se obou výše uvedených turnajů, na který si vás za celý šachový klub Duras dovoluji co nejsrdečněji pozvat.
 
                                                                                                                                Mgr. Ladislav Palovský
                                                                                                                                    ředitel festivalu