Přebor Brna družstev v bleskové hře

Již tradičně se přebory Brna odehrály ve druhé polovině května a náš klub měl v soutěžích poměrně početné zastoupení. V soutěži družstev, která se hrála v úterý 19.5.2015 za účasti 11 družstev, jsme postavili dvě družstva v těchto sestavách:

Duras A - 1. Tomáš Mudra, 2. IM Neklan Vyskočil, 3. Ondřej Nepomucký, 4. Petr Skácelík


Duras B - 1. Milan Donnert, 2. Martin Hyrš, 3. Michael Věžník, 4. Pavel Menčík

Výsledky a komentář najdete v příloze s komentářem Jana Kalendovského, další komentář na stránkách Jezdců Jundrov.

Po delším váhání jsem v áčku postavil do čela rychlíka Tomáše Mudru. Mou formu jsem odhadnul jako nevalnou, a tak jsem zkusil takový taktický tah. Ukázal se být prospěšným asi jen z 50%, neboť po pomalejším rozjezdu jsem zahrál nakonec velmi dobře, no Tomáš se v těžké konkurenci 1 GM, 2 IM a dalších silných hráčů spíše ztrácel. Ale popořádku. Už v úvodních rozehrávkách bylo vidět, že formu nemá nikdo z družstva a navíc chtěl hrát každý čtyřku. Tomášovi to bylo nakonec celkem jedno, a tak jsem ho postavil do čela, ostatní zhruba podle výkonnosti.

Už úvodní zápas proti Univerzitě nedopadnul podle představ, byť jsme nakonec vyhráli 2,5 : 1,5. Prohrál Tomáš se Slepovem, já zaknihoval pouze remízu (ale zaslouženou) proti Honzovi Uhmannovi. Lepší to bylo po volnu ve 3. kole proti ŠK 64, kde jsem ztratil pouze já remízou s Masaříkem, kterému jsem nestihnul dát mat dámou a střelcem. Pak přišel jeden z našich nemnoha světlých momentů, kdy jsme porazili Jezdce Jundrov "A" 3 : 1, na čemž měl zásluhu především můj soupeř Vašek Fiala, který nevyužil velké převahy ze zahájení a po samomatu jeho černé dámy na poli h8 jsem stihnul vyhrát dokonce matem. Poté přišel další těžký soupeř, Moravská Slavia "A" v čele s GM Radkem Kalodem. Po třech remízách rozhodl o výhře Morendy právě Radek Kalod proti Tomášovi. Lokomotiva "B" neměla špatnou sestavu a kvartet 1. FM Burdalev, 2. Riška, 3. Vykydal, 4. Šnorek nás měl potrápit. Poradili jsme si však docela dobře a i přes prohru Tomáše na jedničce jsme zvítězili 3 : 1. Do této chvíle to celkem šlo, nyní ošem začal trochu nečekaně ztrácet na čtyřce Peťan Skácelík a možná to nás nakonec stálo medaili. V zápasech proti béčkům Jundrova a Morendy jsme zvítězili 3 : 1 a 4 : 0, ovšem Peťanova ztráta se Zdeňkem Tiokou být určitě nemusela, i když byla podle průběhu partie zasloužená. Více však bolela porážka 1,5 : 2,5 v následujícím zápase proti Bystrci, kteří poskládali sestavu  trochu zvláštně, no proti nám to olejářům vyšlo. Po remíze Tomáše na jedničce prohráli totiž Ondra Nepomucký s Lukášem Řehůřkem a Petr Skácelík s Gustou Nikodémem, kterého není lehké v blickách pokořit, neb hraje rychle a dělá jen minimum hrubých chyb. Následující povinné vítězství nad naším béčkem bylo jen 3 : 1, když prohrál Tomáš s Donnertem, což před posledním kolem s Lokomotivou "A" bylo mrzuté, protože v olympijském bodování se počítá každá remíza. Před závěrečným kolem jsme přesto byli na 2. místě za již vítěznou Lokomotivou "A", o půlku zpět byla Morenda a o dalšího 1,5 bodu zpět se drželi Jezdci z Jundrova. Zápas proti Lokálce jsme ale zahráli docela dobře a trocha štěstí nám nakonec chyběla k zápasovému vítězství. Já jsem po zásluze porazil FM Josefa Kratochvíla a Tomáš na jedničce remizoval s IM Vojtěchem Plátem. Prohrál sice Ondra s Milanem Kratochvílem, no Petr Skácelík měl vyhranou partii s Karlem Kratochvílem. Jenže jak se říká nedáš - dostaneš, a tak Petr bohužel nepřekročil svůj stín ani v posledním kole. No a protože Morenda "A" s Jundrovem "A" vyhráli svorně 4 : 0, zůstali jsme poprvé po 16 letech bez medaile.

Prebor Brna 2015 Lokomotiva

Lokomotiva Brno "A" bez Karla Kratochvíla

 

Prebor Brna 2015 MSBrno

Moravská Slavia "A"

 

Prebor Brna 2015 JezdciJundrov

Jezdci Jundrov "A"

 

Add comment


Security code
Refresh