Bleskový den Mirka Jurky za dveřmi

Vážení šachoví přátelé, níže vám předkládám pozvánku na 2. ročník turnaje Bleskový den Mirka Jurky, jenž se uskuteční v neděli 7. června 2015 na počest bývalého velkého koryfeje brněnské šachové scény. O Mirkově odchodu v srpnu 2013 se toho už namluvilo i napsalo hodně a je věčná škoda, že takto slušný člověk musel podlehnout tak zákeřné chorobě jakou je rakovina.

Propozice najdete v příloze, podívat se můžete také na předběžnou startovní listinu.

Mirek byl členem brněnských klubů Univerzity, Durasu a krátce i Lokomotivy (také "venkovních" Caissy Třebíč a Byda Zakřany) a byl častým vítězem turnajů hraných zrychleným či bleskovým tempem. O jeho kvalitách svědčí mj. i jeden z jeho posledních velkých úspěchů, a to 7. místo z MČR v bleskové hře konané v roce 2010 v Praze, kde mj. remizoval i s Davidem Navarou.

Jurka MCR Praha blesk 2010

Turnaj bude bleskový a volně naváže na loňský 1. ročník. Pro ten letošní je připraveno několik zajímavých změn. Především bude 40 (!) finančních cen, z nichž 10 cen bude v 10 kategoriích (vždy vítězové, pokud bude takový hráč v hlavních cenách či zvítězí v jiné kategorii, přechází cena na dalšího v pořadí). Souběh cen tedy nebude možný, takže bude také 40 výherců, což jak doufáme, bude pro účastníky turnaje zajímavé. Dodávám, že ještě poslední cena v hlavním turnaji, resp. cena v jakékoli kategorii, bude dvojnásobkem vkladu!

Další důležitou změnou je místo konání. Bude se hrát v pěkných prostorách VUT stavební na Veveří 95 v Brně, kam se bez problémů vejde minimálně 100 šachistů. Třetí změnou bude počet kol, kterých bude proti loňsku 15, což by měl být standardní počet, vyhovující většině účastníků. Čtvrtou podstatnou změnou je pak zápočet turnaje na FIDE Blitz Elo, čímž se snažíme dále zvýšit prestiž tohoto turnaje. Tempo hry bude určeno podle hlasování u prezence, tedy buď 2x5 minut nebo 2x3 minuty + 2 vteřiny / tah. Startovné 100,-Kč pro všechny, materiál bude zajištěn pořadatelem. Prezence do 9.30, začátek v 10.00, konec pak plánujeme na 15.30.

Přihlášky adresujte do 3.6.2015 včetně buď mně na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. nebo na adresu Břeti Eichlera This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Věřím, že vy co jste Mirka znali, ale i vy všichni co máte zájem si tento turnaj zahrát, přijdete uctít Mirkovu památku a svou hojnou účastí vyjádříte hold tomuto skvělému člověku a šachistovi.