Poslední trenink aneb Simultánka Open Air

O minulém čtvrtku, 25.6. proběhl posledení trénik našeho mládežnického šachového spolku v tomto školním roce. Protože se jednalo o trenink poslední, tak jsme pro mládežníky a také pro nás "vyrobili" takovou malou zážitkovou "šou".  Poděkování patří manželům Brožovým, kteří nám zajistili pro toto odpoledne překrásnou zahradu s pracovním názvem  "U Smrku", nedaleko hospůdky " Na Božence", nebo "U Lukáša" (jak kdo chce) a také kousek od sportovní haly Vodova.. Jak se ukázalo, místo bylo strategicky zvoleno špicově. Tak pokud máte chuť si ještě trošku počíst, tak pojďme do toho...

Počasí bylo přímo luxusní, tož jsme nabalili šachy na simultánku, velmistra, špekáčky a chleba a vydali jsme se do zahrady "U Smrka". Tam už nás čekali Irena a Martin Brožovi (rodičové Honzíka). V ruce dortík, nůž, papír, sirky, dřevo, pivo, meloun, foťák, tácky, kelímky na pití, třešně... Všechno to v pohodě zvládli - jsou to šikulové. A naše šachové odpoledne mohlo začít. Nejprve jsme zahájili v krásném altánku simultánku našeho šéftrenéra GM Tomáše Poláka proti svým svěřencům a několika odvážlivcům z řad šachových začátečníků. Poté jsme rozdělali ohník a zahájili opékací fázi našeho odpoledne. Naštěstí jsme se neopékali my, ale krásné buřtíky. Pravda, oheň trochum kouřil. V altánku se simultánkou, přestože byl ze všech stran otevřen, bylo záhy nedýchatelno. Kyslíku bylo málo. No co, berme to jako přípravu na turnaje ve vysokohorském prostředí, tam je také málo kyslíku, prohlásil nějaký mudrlant... Tomáš Polák přecejen potřeboval toho kyslíku více, neb byl, na rozdíl od ostatních účastníků, neustále v pohybu. Možná i díky stíženým podmínkám se mládeži povedl uhrát docela přijatelný výsledek: Tomáš zvítězil 7,5:3,5.

A hurá na špekáčky. Po odehrání simultánky se všichni notně posílili. Při opékání a pojídání buřtíků se vytvořili také různé debatní kroužky, kde se řešilo letní soustředění, příští sezona a další záležitosti. A v tento okamžik se ukázala strategická výhodnost této zahrady. Odkudsi se objevila Irena se dvěma džbány dobrého pivka, které ukradla nepozornému výčepnímu přímo pod rukama "Na Božence".

Super odpoledne, krásné zakončení sezony. Jak se jedna sezona končí, tak se má ta další zahajovat. Tak už se těším na první čtvrtek v září na to, co si pro nás Brožovi zase vymyslí...

Pěkné léto, krásné a pohodové prázdniny přejí trenéři ŠK DURAS: GM Tomáš Polák, Pepa Hladík, Láďa Palovský, Ondra Strnad a také moje maličkost.

Malá fotogalerie: tyto krásné fotky vyrobila Monika Fialová - díky (hromadu dalších fotek naleznete ve fotogalerii na Rajščoku).

Simultánka v altánku

UkonceniSezeny2015 09 resize

UkonceniSezeny2015 13 resize

UkonceniSezeny2015 14 resize

Dáme si do rtu...

UkonceniSezeny2015 20 resize

Dáme si ragby...

UkonceniSezeny2015 19 resize

Debatní kroužky...

UkonceniSezeny2015 42 resize

Ať žijou špekáčky...

UkonceniSezeny2015 36 resize

Ať žije hospůdka "Na Božence", Irena a její šikovné ruce...

UkonceniSezeny2015 38 resize

UkonceniSezeny2015 31 resize

UkonceniSezeny2015 32 resize

Luxusní dárečky pro trenéry...

UkonceniSezeny2015 47 resize