MČR v Ostravě - pohádka nekončí, Tomáš Polák po 6. kole stále samostatně v čele, Pavel Blatný na 12. místě

Ani po dvou třetinách MČR v Ostravě nemusíme předchozí nadpis příliš měnit, což je skvělá zpráva nejen pro Duras, ale také pro celé šachové Brno. Tomáš Polák je totiž i nadále samostatně v čele turnaje s 5 body a zatímco jiní favorité klopýtají (první tři nasazení hráči GM Babula, GM Michalík a GM Štoček mají jen 3,5/6), Tomáš si stále drží vysoký standard.

Online přenos nalaďte zde, průběžné výsledky na chess-results a přirozeně též oficiální stránky turnaje, kterým však bohužel chybí fotogalerie. Pravidelné zpravodajství pak najdete na NŠS.

Před námi je nyní závěrečný finiš v podobě tří rozhodujících kol. Tomáše dnes čeká těžká partie černými proti GM Robertu Cvekovi, který v Ostravě hraje rovněž výborné šachy a jenž si po loňském 3. místě na Czech Openu v Pardubicích brousí zuby na další velký úspěch.

MCR Ostrava 2016 3

GM Tomáš Polák

Pavel Blatný v ostře sledovaném souboji 4. kola podlehl Tomášovi, následně ovšem dokázal udržet velmi ohroženou partii s IM Lukášem Černouškem a zdálo se opět všechno v pořádku. Včerejší porážka bílými s GM Janem Krejčím však Pavla vrací výšin do druhé desítky a za "odměnu" si dnes zahraje s jedním z horkých turnajových favoritů GM Peterem Michalíkem. Peter však po čerstvém přechodu ze slovenské federace k nám neprožívá zrovna šťastné šachové období, když ztratil ze svého předchozího ratingu již nějakých 20 bodů a k jeho pohodě jistě nepřispěla ani včerejší porážka od IM Pavla Šimáčka.

MCR Ostrava 2016 2

GM Pavel Blatný, vedle zatím nejúspěšnější žena WFM Magdaléna Miturová

Věřme tedy, že se kluci dnes pochlapí a dokáží černýma odolat náporu dvou silných protivníků, s čímž by logicky vzrostly jejich šance na celkový úspěch. Své příspěvky pište níže do komentáře, kluci je čtou, takže fandíme všichni!

MCR Ostrava 2016 1

Hrací sál v Domě kultury

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit