Jarní turnaj v Boskovicích

Dva týdny po Černohorském soudku uspořádal klub Makkabi Boskovice rapid turnaj jednotlivců, hraný premiérově pod názvem Jarní turnaj. Zúčastnilo se jej solidních 48 hráčů, kteří si zahráli 9 kol v tempu 2x20 minut. Z našeho klubu si turnaj zahráli Pavel Menčík, Michal Věžník a autor těchto řádků Neklan Vyskočil.

Výsledky turnaje zhlédněte z chess-results, článek z boskovických stránek je zde.

Osobně jsem turnaj pojal jako test svého nynějšího tréninkového úsilí, které by mělo projít zkouškou na letních turnajích. V turnaji jsem byl nejvýše nasazený, což znamenalo přijmout vždy poněkud nevděčnou roli favorita. I díky delšímu hracímu tempu se mi však hrálo dobře a po celý turnaj jsem neměl větší problémy. Nakonec z toho bylo pohodové vítězství ziskem 8,5 bodu z 9 možných, pěkný pohár do sbírky a potěšila rovněž věcná cena v podobě dárkového koše. Na 2. místě skončil Jirka Sekanina z Lipovce (6,5/9), který mi v 8. kole dokázal uzmout jedinou ztracenou remízu a na 3. místě hrající legenda vsetínského šachu Stanislav Juříček (rovněž 6,5/9), s nímž jsem se zatím nikdy neutkal a výjimkou nebyl ani tento turnaj. Nejlepším domácím hráčem byl Milan Boháček (7. místo, 6/9), kterému jsem v 7. kole nabídnul v nejasné pozici remízu. Milan bojovně odmítl, sebral dva pěšce, avšak moje protihra na jeho krále byla silnější. Michal Věžník s Pavlem Menčíkem skončili na 50% a obsadili 24. resp. 27. místo.

Jarni turnaj 2016

Zleva Stanislav Juříček (3), IM Neklan Vyskočil (1) a Jiří Sekanina (2)

Po nedávném úspěchu na týmovém Černohorském soudku jsme tedy v Boskovicích přidali další vítěznou stopu a určitě se sem napřesrok rádi vrátíme. Pochvala patří organizátorům v čele s hrajícím Milanem Boháčkem za hladký průběh a věcné ceny pro všechny účastníky. Zajímavostí může být, že po skončení turnaje se dobrá třetina účastníků přesunula do vedlejší restaurace na hokejový mač našich borců s Dánskem, kde jsme po nájezdech utrpěli zatím jedinou porážku na turnaji. To už je ale zase jiný příběhSmile