Stavební fakulta v Brně hostí finále tht Extraligy, součástí akce také Pásci!

Šachová tht Extraliga vstoupí do své závěrečné fáze, kdy se o prodlouženém víkendu 31. 3. – 2. 4. 2017 sjedou všechny extraligové týmy do Brna, aby vybojovaly rozhodující bitvy o titul i záchranu. Finálové trojkolo nabídne především souboj o titul mezi dosud neporaženými týmy z Nového Boru a Lysé nad Labem.

Podrobné informace najdete na webových stránkách tht Extraligy, ve svazové databázi nebo na chess-results, partie 1. - 8. kola jsou potom zde.

tht Extraliga 1617 tabulka8

Těšit se na tento vrcholný zápas můžeme v sobotu 1. dubna od 14.00, a to za přítomnosti hráčů z domácí i širší světové špičky. Brněnské příznivce bude jistě nejvíce zajímat, kterak si povedou domácí družstva Duras a Lokomotiva v boji o záchranu, který svedou především s Tatranem Litovel, no jistotu nemají ani Lysá nad Labem „B“, pražský Prestige Photo Unichess a BŠŠ Frýdek-Místek.

Každodenní součástí finálového trojkola bude také online přenos, komentovaný na místě velmistrem Markem Vokáčem. Přítomní diváci si pak budou moci vychutnat nejen líté boje za šachovnicemi, ale též soutěžit o ceny, které budou moci získat správným zodpovězením kvízových otázek, vztahujících se k tht Extralize a jednotlivým hráčům.

Další zajímavou součástí této akce budou Bleskovky Zdeňka Páska, které se výjimečně přesunou z Utopie právě na stavební fakultu. Vzhledem k extraligovému programu je však začátek naplánován již na 9.00, aby se do začátku vážných partií vše stihlo. Určitou motivací by pro všechny účastníky mohlo být také významné životní jubileum Petra Skácelíka, který do turnaje dodá pár zajímavých cen.

Pokud tedy máte v sobotu na apríla chuť a čas, můžete strávit zajímavý šachový den od rána až do večera, ať už jako aktivní účastníci bleskovek nebo sledovat naživo souboje těch nejlepších s možností vyhrát i nějakou tu cenu v kvízové soutěži.

Extraligové zápasy se hrají na stavební fakultě VUT v Brně (Veveří 95) a začátky jednotlivých kol jsou naplánovány v pátek 31. 3. od 16.00, v sobotu 1. 4. od 14.00 a v neděli 2. 4. od 10.00.