Krajský přebor žáků U10, U12, U14 a U16 - máme krajské přeborníky!

Na tuto důležitou akci krajského významu vyslal náš klub celkem sedm zástupců. V kategorii U16 nás reprezentoval David Barák, v U14 Filip Nezval, Honzík Brož a Martin Lúč a v kategorii U10 mí svěřenci Vojtové Karafiát a Klinkovský. Zuzka Pejchlová, která je rovněž z mé tréninkové skupiny, si zahrála doprovodný turnaj. Hrálo se nejen o tituly krajské, ale také o tituly přeborníků Brna v daných kategoriích, a to na 6 kol s tempem 1 hodiny na partii pro každého hráče, u doprovodného turnaje pak na 7 kol s tempem 15 minut pro každého hráče.  Místem konání byla orlovna v Brně - Bohunicích, a to od pátku do soboty 16. - 17.2.2018, doprovodný turnaj pak proběhnul pouze v sobotu 17.2.2018. A jak že jsme dopadli?

Ke zhlédnutí dávám kompletní výsledky, tedy U16, U14, U10, jakož i výsledky doprovodného turnaje.

Opravdu výborně! V nejprestižnější kategorii U16 potvrdil svůj výkonnostní vzestup David Barák a z druhé nasazené pozice dokázal celý turnaj vyhrát výsledkem 5/6! Předběhl o celý bod další konkurenci, kterou představovali především zástupci silného kuřimsko - lokomotivního bloku a stal se jak krajským přeborníkem, tak i přeborníkem města Brna.

KP H16 2018

Zleva Lukáš Patříček (2), David Barák (1) a Tadeáš Hladký (3)

V kategorii U14 jsme měli hned trojí zastoupení. Výborně si vedl Filip Nezval, který nasbíral stejně jako David 5/6, ale na vítězství to tentokrát nestačilo. Vítězem se totiž stal jediný Filipův přemožitel Lukáš Vojtěch Londin z Vacenovic, který získal stejný počet bodů, ale měl nepatrně lepší pomocné hodnocení (Buchholz). To je sice trochu smůla, nicméně Filipovi patří přebornický titul v rámci města Brna, což má také svou váhu. Honzík Brož se pomalu rozehrával po nečekané úvodní porážce od Pavla Vojtka z Jundrova, nicméně před posledním kolem se mu povedlo dotáhnout na dostřel medailím. V posledním kole si však los nemilosrdně zažertoval a poslal Honzíka do souboje s Filipem. A jak už to v posledních kolech bývá, vítěz bere všechno, poražený naopak nic. Nakonec to však nebylo tak hrozné a Honzík obsadil ještě pěkné 7. místo. Martin Lúč k favoritům sice nepatřil, ale dokázal senzačně uzmout půl bodu jednomu z hlavních favoritů, druhému nasazenému Vilému Fajovi. O to více nejspíš mrzí závěrečná porážka od Lusine Movsisyanové z Kuřimi, kde to při vítězství mohlo být velmi solidní umístění. Nakonec tedy výsledkem 2,5/6 12. místo ze 17 účastníků.

No a dostáváme se k našim nejmladším. Zde nás mezi 11 účastníky reprezentovali dva Vojtové, Karafiát a Klinkovský a oba zahráli skvěle! Ve vyrovnaném turnaji nakonec ukázali záda celé další konkurenci a protnuli cílovou pásku v pořadí 1. Vojta Klinkovský (4,5/6, PH1 21), 2. Vojta Karafiát (4,5/6, PH1 20, PH2 14), 3. Ema Kubátová (4,5/6, PH1 20, PH2 13,5), přičemž za sebou nechali pět zástupců velmi úspěšné kuřimské mládeže! Mimochodem, oba Vojtové si to rozdali mezi sebou a Vojta Klinkovský s Vojtou Karafiátem prohrál! Ten ale zase prohrál s Emou  Kubátovou (a bohužel v posledním kole), takže se síly vyrovnaly a o vítězích muselo rozhodnout pomocné hodnocení, jehož konečnou podobu vidíte výše. V každém případě ale chlapcům z mé skupiny patří velké uznání, jen neusnout na vavřínech!

Závěrečný pohled nás zavede do doprovodného turnaje. V něm mezi 16 účastníky naprosto excelovala Zuzka Pejchlová, která vyhrála všech sedm partií a další konkurenci za sebou nechala o celé dva body!

KP Brno nab turnaj 2018 02 17 2

Vítězná Zuzka Pejchlová (druhá zprava)

Velká gratulace tedy všem našim úspěšným mládežníkům, kteří dělají čest našemu klubu! Příští sobotu (24.2.2018) se pak chystá námi pořádaný Memoriál Lubomíra Gillara, který proběhne v řečkovické sokolovně a na němž bychom měli startovat v hojném počtu. Do té doby na shledanou!