V sobotu přijďte na Fischerky!

Vážení šachoví přátelé,

již tuto sobotu se v čajovně Utopia uskuteční populární tradiční turnaj FISCHER RANDOM CHESS OPEN. Jak už název napovídá, jedná se o turnaj ve Fischerkách, tedy disciplíně, kde se postavení figur (kromě pěšců) losuje a odpadá tedy potřeba znalostí teorie. To podporuje kreativitu hráčů a často vítězí ten, kdo prokáže například více fantazie a schopnosti přizpůsobit se neobvyklým situacím. Existuje přesně 960 možných pozic rozestavení figur na začátku partie. A jak už název napovídá, objevitelem není nikdo menší, než největší šachista historie Robert James Fischer (v roce 1996 v Buenos Aires).

Začátek turnaje je v 10.15 (prezence do 10.00), tempo hry 2x 15 minut (rapid šach), předpokládaný konec v 15.30. Hraje se také o nějaké ty ceny, přesně 1. 1.000 Kč, 2. 800 Kč, 3. 600 Kč, 4. 400 Kč a 5. 200 Kč, nicméně k zahození jistě nebude samotný zážitek ze hry.

Turnaj pořádá promotér šachových akcí v Brně CHESS TEAM BRNO a je současně vzpomínkou na loni zesnulého Jana Uhmanna, pro nějž byl tento turnaj symbolicky posledním v jeho životě. Pokud tedy nemáte tuto sobotu ještě plány, přijďte si zkusit trochu netradiční šachovou disciplínu, která získává na stále větší oblibě. Poslední informací je předběžná startovní listina, přičemž přihlašovat se stále můžete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Za CHESS TEAM BRNO

Neklan Vyskočil