Naši žáci na Druhém úterý

Tradiční dětský turnaj, pořádaný Lokomotivou Brno každé druhé úterý v měsíci, si již získal své stálé místo na slunci a je neodmyslitelným měřením sil talentované mládeže zde v Brně. Hrají se vždy dva 5-kolové turnaje. Silnější áčko je určené pro hráče s již většími zkušenostmi (v některých případech i ligovými) a turnaj B pro hráče začínající nebo mírně pokročilé. Na turnaj v tomto roce zavítali na turnaj také naši žáci z trenérských skupin B (Martin Lúč a Jakub Holubec - trenér Josef Hladík) a C (Vojta Karafiát, Vojta Klinkovský, Zuzka Pejchlová a Adam Janský - trenér Neklan Vyskočil). A jak že si naši mladí vedli?

Výsledky nabízím tradičně v odkazech na chess-results, tedy leden A, leden B, únor A, únor B, březen A a březen B.

V lednovém měření sil jsme měli zastoupení pouze v A turnaji, kterého se účastnili Martin Lúč (již trénuje v A skupině Tomáše Poláka), Kuba Holubec a Vojta Karafiát. Tento turnaj bývá obyčejně silně obsazený a v lednu se jej zúčastnilo 17 dětí. První tři místa brali zástupci Lokomotivy a Kuřimi v pořadí Kamil Khadash, Anna Vavřínková (oba Lokomotiva Brno) a Ondřej Hronek (ŠK Kuřim). Martin Lúč obsadil ziskem 3/5 solidní 6. místo, Kuba Holubec a Vojta Karafiát uhráli svorně po 2/5 a obsadili 13. a 14. místo.

V únoru jsme již měli zastoupení v obou turnajích. V A turnaji mezi 11 účastníky opět zvítězil Kamil Khadash z Lokomotivy Brno, další medailové posty obsadili Šimon Volák (ŠK Rozrazil) a Rudolf Richter (Baník Ratíškovice). Kuba Holubec uhrál v silné konkurenci 1/5. V B turnaji startovalo pouhé kvarteto účastníků, kteří z toho důvodu hráli dvojkolově. Turnaj suverénně vyhrál Vojta Klinkovský, když soupeřům nepovolil jedinou remízu a stoprocentním ziskem 6/6 mohl spokojeně odcházet domů🙂.

No a ve včerejším turnaji jsme měli zastoupení vůbec největší, když v áčku hráli Kuba Holubec s Vojtou Karafiátem a béčko bylo obsazeno Adamem Janským a Zuzkou Pejchlovou. V A turnaji startovalo 8 hráčů a tentokrát mu dominoval druhý z bratrské dvojice Khadashů Samuel. I další místa připadla pořádající Lokomotivě, a to v pořadí Jan Teplý a Tomáš Novotný. Kuba s Vojtou opět skončili těsně za sebou (5. a 6. místo) a v silné konkurenci se neztratili. Velké vavříny jsme však opět žali v  B turnaji (16 hráčů) a tentokrát dokonce dvojnásobné! Poprvé se turnaje zúčastnili Adam (bude mít teprve 8 roků) a Zuzka (letos 11 let) a hned obsadili první dvě místa! Vítězem turnaje se stal Adam, který hned na úvod Zuzku v napínavé partii porazil a nakonec dokráčel do cíle s absolutním ziskem 5/5! Zuzku porážka od Adama nijak nedeprimovala a dokázala vyhrát zbylé čtyři partie, čímž obsadila samostatné 2. místo za Adamem. Skvělý úspěch našich mladých hráčů, kteří hrají šachy teprve půl roku a výborně tak reprezentují náš klub.

Druhe utery B 3 2018

zleva Filip Odstrčil (3), Zuzka Pejchlová (2) a Adam Janský (1)

Všem úspěšným tedy velká gratulace a jen tak dále!

Druhe utery 3 18