Memoriál Jana Krejčího - vynikající představení ve starších žácích!

V souběhu s Extraligou dospělých se v sobotu 7. dubna odehrál v Rajhradě tradiční turnaj Memoriál Jana Krejčího. Hrálo se celkem ve třech skupinách, a to dospělí (A skupina), starší žáci (B skupina) a mladší žáci (C skupina). Náš klub reprezentovali:

A skupina - Pavel Menčík, Petr Glozar a Antonín Daniel
B skupina - David Barák, Matěj Tajovský, Filip Nezval, Martin Lúč a Zuzana Pejchlová
C skupina - Jakub Holubec a Adam Janský

Výsledky můžete zhlédnout z chess-results - skupina A, skupina B a skupina C, fotogalerii z turnaje pak najdete zde.

Mezi dospělými zvítězil v konkurenci 40 šachistů hlavní favorit Vít Valenta, který byl v juniorském věku velmi talentovaným šachistou. Po úrazu v 18 letech se však Vítkovi změnil život a jeho výkonnost už poté nešla tak prudce nahoru. Druhé a třetí místo obsadili mladí zástupci Lokomotivy Kamil Khadash s Michaelem Kurešem. Z našich hráčů obsadil Petr Glozar pěkné 8. místo, Pavel Menčík skončil 14 a Antonín Daniel 19.

Nejpočetněji byl obsazen B turnaj (76 účastníků), kde jsme měli také největší zastoupení. Hlavním favoritem byl letos šachově velmi aktivní David Barák, který nedávno na MČR mládeže vybojoval v kategorii U14 vynikající 3. místo. V tomto turnaji jej ale na piedestalu  vystřídal náš další zástupce Filip Nezval, který ztratil v turnaji jedinou remízu (právě s Davidem) a nakonec si výsledkem 6,5/7 odnesl palmu vítězství. O půl bodu zpět jej následoval Matěj Tajovský a o další půlku zpět skončil David Barák, který po úvodních čtyřech výhrách v závěru 3x remizoval.

Rajhrad 2018 2

Zleva Olga Dvořáková, David Barák, Matěj Tajovský a Filip Nezval

Obsadili jsme tedy první tři místa, což je opravdu skvělý úspěch. Ten ještě podtrhla Olga Dvořáková, která sice reprezentuje Adamov, ale již několik let patří do tréninkové skupiny Tomáše Poláka. Olina zvítězila v dívkách a celkově obsadila 5. místo. Z našich dalších zástupců obsadil Martin Lúč 27. místo (4/7) a Zuzka Pejchlová, která byla nasazená mezi posledními, uhrála slušivé 50. místo výsledkem 3/7, když dokázala bodovati proti ratingově silnějším soupeřům.

No a mezi mladšími žáky se v konkukrenci 45 hráčů radoval Václav Šetina (ŠK Kuřim) před Michalem Hlúškem (ŠK Boršice) a Janem Kotisou (ŠK Vyškov). Kuba Holubec úplně nepotvrdil své nasazení (č. 6) a výsledkem 4/7 skončil 18, naopak si trochu polepšil Adam (č. 21), když stejným výsledkem skončil 18.

Tolik tedy k turnaji, který nám přinesl velký úspěch ve starších žácích, přičemž nikdo vyloženě nezklamal. Vítězům tedy gratulujeme, ovšem neusnout na vavřínech🙂.