Druhé úterý - Adam vítězí i v dubnu!

V úterý 10. dubna pokračoval tradiční seriál dětských turnajů na Lokomotivě, tentokrát dubnovým kláním. Náš klub měl v obou turnajích solidní zastoupení. V A turnaji náš reprezentovali Prokop Šmídek, Jakub Holubec a Vojta Karafiát, v B turnaji pak Adam Janský, Zuzka Pejchlová a premiérově Jirka Grausgruber. A jak jsme dopadli?

Výsledky můžete zhlédnout z chess-results - skupina A, skupina B, fotogalerii z turnaje pak najdete zde.

V A turnaji se po delší odmlce turnajově představil Prokop Šmídek a uhrál v silné konkurenci 2/5. Pozoruhodné na tom je především to, že ony dva body získal proti svým oddílovým kamarádům Kubovi Holubcovi a Vojtovi Karafiátovi. O tom, že si losovací program umí občas zažertovat, rozhodlo poslední kolo. To se totiž proti sobě utkali Kuba Holubec s Vojtou Karafiátem (úspěšnější byl Vojta), takže si nakonec kluci zahráli kompletně mezi sebou. Vojta i Kuba porazili ještě Davida Žažu, takže nakonec Prokop s Vojtou 2/5 (osmé a deváté místo) a Kuba 1/5 (12. místo). Ve vyrovnaném turnaji dosáhli hned čtyři hráči 3,5/5, když se díky pomocnému hodnocení z prvních tří miíst radovali Šimon Volák (ŠK Rozrazil), Samuel Khadash (Lokomotiva Brno) a Ondřej Hronek (ŠK Kuřim).

V béčku zopakoval své předchozí vítězství Adam, ovšem tentokrát měl proti sobě mnohem větší konkurenci 20 účastníků. Vítězství vybojoval až v posledním kole proti Mikuláši Hladkému, který měl do té doby 4/4, čímž Adam svého soupeře přeskočil o půl bodu. Musel však ještě čekat, protože stejným způsobem hrál i domácí Václav Sedlák, s nímž Adam ve 2. kole remizoval. Při rovnosti bodů nakonec v Adamův prospěch rozhodlo až druhé pomocné hodnocení (stejný počet výher, ale lepší střední Buchholz), a tak mohl náš borec při závěrečném focení opět zářit🙂. Zajímavé je, že stejně jako v A turnaji se i zde utkali naši zástupci mezi sebou (Adam porazil Zuzku i Jirku), jen duel Jirky se Zuzkou se nehrál. Velmi dobře si při své premiéře vedl Jirka, který výsledkem 3/5 skončil šestý. Zuzka sice prohrála pouze jednou (s Adamem), ale protože ztratila ještě dvě remízy a prvním kritériem při rovnosti bodů byl počet výher, obsadila výsledkem 3/5 9. místo.

2utery duben 2018

Zleva Mikuláš Hladký (3), Václav Sedlák (2) a Adam Janský (1)

Velká gratulace tedy Adamovi, který se podle vlastních slov příště chystá na svou premiéru v áčku, což je samozřejmě správné. Zde jsou ale už o třídu silnější soupeři. Popřejme tedy Adamovi hodně štěstí v těchto těžkých soubojích a Zuzce s Jirkou alespoň obhájení pozic v béčku, což také nebude snadné (Zuzka skončila v březnu druhá).