Druhé úterý - květnové béčko ovládla Zuzka Pejchlová před Jirkou Grausgruberem, oba získali 4. VT!

Květnové Druhé úterý, hrané na státní svátek 8.5.2018, nepřilákalo větší počet mladých šachistů. Důvodem byl jistě svátkový termín, což u skupiny A znamenalo účast pouhých čtyř hráčů. K ostříleným Vilému Fajovi a Anně Vavřínkové se přidali naši mladí zástupci Vojta Karafiát s Adamem Janským, kteří se na vlastní kůži přesvědčili, že béčko není áčko a že je potřeba ještě hodně tvrdé práce.

Tradičně nabízím výsledky z chess-results, tedy ze skupiny A i skupiny B.

Na druhé straně je ale potřeba říci, že mladí domácí zástupci patří k tomu nejlepšímu, co Lokomotiva Brno mezi mládeží nabízí. Turnaj se hrál dvoukolově a nakonec jej trochu překvapivě vyhrála ziskem 5/6 Anna Vavřínková, jejíž zápas s Vilíkem Fajou skončil nerozhodně 1 : 1. O druhém místu rozhodnul náš Vojta Karafiát, který Vilíka obral o půl bodu, a to si podle kuloárních zpráv mohl Vilík ještě gratulovat. Minizápas našich mládežníků skončil také 1 : 1, takže o 3. místu Vojty rozhodla právě výše zmíněná cenná remíza.

Druhe utery 2018 5 A

Zleva Adam Janský, Vojtěch Karafiát, Vilém Faja a Anna Vavřínková

Velkou radost nám dělají mládežníci z mé skupiny. Béčko totiž v minulosti vyhráli Vojtové Karafiát s Klinkovským, nedávno Adam Janský a nyní v konkurenci osmi mladých šachistů také Zuzka Pejchlová. V napínavém souboji tří kandidátů na vítězství měla nakonec nejlepší pomocné hodnocení před dalším zástupcem mé skupiny Jirkou Grausgruberem a Alešem Brázdou ze ZŠ Blažkova. Všichni docílili 4/5 a stylově se porazili navzájem, když Zuzka porazila Jirku, který porazil Aleše a ten zase porazil Zuzku. V pomocných hodnoceních měli pak všichni tři stejný počet výher (4), takže o konečném umístění nakonec rozhodlo až druhé pomocné hodnocení v podobě středního Buchholzu (škrtnou se nejvyšší a nejnižší počet bodů soupeřů). V každém případě Zuzka s Jirkou získali díky tomuto výsledku 4. VT, k čemuž jim klub velice gratuluje!

Druhe utery 2018 05 B

Zleva Jiří Grausgruber, Zuzana Pejchlová a Aleš Brázda

Tolik tedy ke květnovému turnaji. Ten červnový se bude hrát 12.6.2018 a skupinu A již může hrát celá moje skupina (Vojtové Karafiát s Klinkovským, Adam, Zuzka a Jirka). Nepochybně můžeme očekávat také vyšší účast než nyní, takže se máme na co těšit🙂.