Bleskový den Mirka Jurky uvidí v novém hávu Společenské centrum v Bystrci

Po roce se opět blíží svátek bleskového šachu v Brně, již 5. ročník Bleskového dne Mirka Jurky. Letos budeme hrát netradičně v neděli 10.6.2018 od 14.00 (prezence do 13.30)! To je určitě velmi zásadní změna, která se poměří s dosud zažitými ranními začátky turnajů. K novému začátku, navíc ještě v nedělní den, jsme byli tak trochu donuceni, nicméně například v Rakousku je toto zcela obvyklý model. Myslím, že tato myšlenka má něco do sebe, když účastníci mají především vyřešený odpočinek a oběd. Tak uvidíme, jestli se změna ujme. V každém případě půjde tak trochu o křest ohněm, tak nám držte palce.

Průběžně doplňovanou startovní listinu najdete tradičně na chess-results, stránky pořadatele pak zde.

Změna nastává také v místě konání. Po dlouhých a neúspěšných jednáních s FAST VUT se turnaj letos uskuteční v důstojných zrekonstruovaných prostorách Společenského centra v Bystrci (Odbojářská 2), které znáte z tradičního Poháru bystrcké radnice, hraného na podzim. Osobně jsem tomu velmi rád také proto, že v Bystrci Mirek žil a žije zde doposud i jeho rodina.

Turnaj jsme maličko upravili vyšší první cenou (2.000 Kč), počet věcných cen (minimálně do 40. místa) zůstává nezměněný. Novinkou je věcný cenový fond pro děti do 15 let, které mají také nižší vklad ve výši 50 Kč (ostatní 100 Kč) a navíc jistotu, že nikdo neodejde s prázdnou.

Těšit se rovněž můžete na volbu hracího tempa u prezence, kvízové otázky o ceny z Mirkova šachového i soukromého života a v neposlední řadě také na hodnotné ceny, které vyhraje velká většina z vás (a při nižším počtu účastníků možná všichni). Turnaj bude opět započtený na FIDE Blitz Elo.

Mrzí nás, že letos vydáváme propozice takto opožděně, ale není to úplně naší vinou. Doufáme, že si i přes tento handicap stejně jako v minulých letech najdete na turnaj cestu, zavzpomínáte na Mirka a podpoříte nelehce budovanou tradici.

Přihlašovat se můžete do pátku 8.6.2018 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na 774 256 842.