Vojta Karafiát příjemně překvapil na MČR v rapid šachu v Českých Budějovicích

Minulý víkend se v termínu 4. - 6. září konalo v Českých Budějovicích MČR mládeže v rapid šachu. Hrálo se v kategoriích do 10, 12 a 14 let a z našeho klubu si účast vybojovali Adam Janský (H10), Vojtěch Karafiát (H12) a Michael Kureš (H14). Turnaje se však zúčastnili pouze první dva jmenovaní. A jak si vedli?

Kompletní výsledky všech turnajů naleznete ne chess-results, skromnou fotogalerii pořadatelů potom zde.

MCR CB 2020 rapid

V desítkách startoval náš Adámek, ale i podle jeho slov se mu turnaj nepovedl. V turnaji hrálo celkem 43 hráčů a Adámkovi se jako nasazené 20 nepovedlo už 1. kolo, kde byl favoritem. Tím jako by předznamenal celý další průběh a až do konce střídal lepší okamžiky s horšími, převážně se slabšími soupeři. Konečný výsledek 4/9 a 30. místo jsou tedy spíše zklamáním, ale netřeba věšet hlavu, jistě bude líp. Adam je jinak velmi bystrý a když přitlačí v tréninku, výsledky i dobrá hra určitě přijdou.

V H12 nás reprezentoval Vojta Karafiát. Vojta je turnajový hráč a na turnaje trénuje převážně na internetu, kde nachází různé méně obvyklé způsoby hry nebo finty v zahájeních. Překvapení i ratingově mnohem silnější soupeři pak nečekaně podléhají, což je bezesporu zajímavý psychologický aspekt. Na turnaj přijel Vojta povzbuzen pěkným výsledkem z Veletržního turnaje v Brně (4/9, +76 bodů do Ela), který se hrál klasickým tempem. Vojta podle slov táty Martina hrál v Českých Budějovicích díky návykům z klasického turnaje pomaleji, což způsobilo porážky v prvních dvou kolech. Pak se všal již dostal do svého obvyklého rychlotempa a výsledkem byly tři výhry v řadě. Také v dalším průběhu si Vojta počínal zdatně a nakonec protnul cílovou pásku výsledkem 5,5/9, což znamenalo 12. místo ze 42 účastníků. Vzhledem k tomu, že byl Vojta nasazený až jako č. 28, jedná se o výborný výsledek, tedy gratulujeme!