Naše účast na zajímavých akcích

Ve dnech 5. a 6. září jsme se zúčastnili dvou zajímavých akcí, kde jsme měli možnost prezentovat šachy jako sport především pro mládež. Obě akce měli společnou "hromadnost", tedy zhruba 80 spolků prezentovalo svá odvětví v určených stanech či stáncích. A o jaké akce se jednalo?

Den náborů - tou první byl Den náborů, který se uskutečnil v sobotu 5. září na Kraví hoře. Bylo pěkné počasí a přišlo velké množství lidí. Zájem o šachy byl rovněž u našeho (šachového) stanu, který letos obhospodařovali Martin Hyrš s Leošem Fojtem. Kluci vydrželi od 9.00 až do 18.00, kdy celá akce končila. Jestli z toho budou zájemci do našich řad se teprve uvidí. V každém případě je ale naše účast na této akci důležitá, jde o to být viděn.

Kroužkobraní - druhou víkendovou akcí bylo Kroužkobraní, které se odehrálo v neděli 6. září v Avion Shopping Parku od 10.00 - 18.00. Za náš klub se akce zúčastnil opět Martin Hyrš, tentokrát ve dvojici se mnou. Akce se koná venku i uvnitř, my jsme byli uvnitř. Na místě jsme měli moc pěkný velký reklamní panel na němž je celá naše prezentace. Zpočátku nebyl zájem nikterak velký, ale zhruba od 13.00 začalo proudit velké množství lidí. Zahrát si přišel také dráček, který byl vděčným objektem dětí. Ani šachy nehrál špatně, byť musel tahat jen třemi prsty🙂. Na konci nebylo vůbec lehké říci dost a naše šachování ukončit.

Krouzkobrani 2020 1

 

Krouzkobrani 2020 2