Šachy v Brně na lodi - simultánka Davida Navary

Velmi zajímavá akce se odehrála na naší přehradě dne 11. září 2021. Díky spolupráci DPMB a ŠSČR mohl sehrát mezi 14.00 - 17.00 simultánku na lodi nejlepší český hráč David Navara, což již samo o sobě slibovalo atraktivní podívanou. Po vlaku, tramvaji a trolejbusu byl tak k šachové hře využit další dopravní prostředek, což za slunečného počasí přilákalo 25 zájemců o hru s naším nejlepším velmistrem.

Výsledky, některé fotografie, video a také pěkný úspěch Davida Baráka naleznete na svazovém webu, více fotografií od Kryštofa Kovaříka potom zde. Nabízím také pohled Jana Kalendovského v Blanenském deníku.

Z našeho klubu se této akce zúčastnili Leoš a Ondřej Fojtové, Petr Glozar a David Barák, který sehrál s velmistrem kvalitní partii, na jejímž konci mohl zapsat cennou remízu. Přehrát si tuto zajímavou a napínavou partii můžete v odkazu výše. Naši jedničku pak přemohl Jan Kolář, zbylých 23 soupeřů odešlo poraženo. Z bystrckého rapidu, který končil okolo 15 hodiny, stihli na loď ještě přejet Lukáš Sikora, Tomáš Pospíšil a Eva Havlová, ani jeden z nich však proti Davidovi neuspěl. Z akce nabízím pár fotografií.

Lod 2021 1

David Navara a proti němu zleva David Barák, Leoš Fojt, Petr Glozar a Ondřej Fojt

 

Lod 2021 2

Čelní pohed

 

Lod 2021 3

Hrálo se na lodi Morava