KP družstev mládeže - vítězný triple čtyř mušketýrů!

V sobotu 22.1.2022 se ve Znojmě odehrálo druhé trojkolo KP družstev mládeže. Poněkud něšťastný termín způsobil, že v době kulminující pandemické krize hrálo ve Znojmě hned šest nekompletních družstev, přičemž pořádající Znojmo muselo dokonce odložit všechna svá utkání. Mezi postiženými bylo i to naše, a to jsme mohli být nakonec rádi, že nebylo ještě hůř. Kluci však v sestavě 1. Vojtěch Karafiát, 2. Jiří Grausgruber, 3. Vojtěch Klinkovský a 4. Vilém Tikovský obstáli na výbornou a i přes handicap neobsazené páté šachovnice vítězili.

Výsledky naleznete na chess-results, nabízím také výsledky doprovodného turnaje náhradníků.

Pandemie zachvátila i další týmy. Nejkřiklavější to bylo u favorita soutěže z Jundrova, který vyslal pouhé tři hráče, což ovlivnilo jeho klíčový souboj proti kompletnímu Vyškovu "A". Tento zápas i přes velkou snahu prohráli 2 : 3 a jsou to právě Vyškováci, kdož mají nyní největší šance na postup do 1. ligy. Ale zpět k našim borcům. V prvním zápase proti kompletní Lokomotivě "C" zabodovali naplno všichni, tedy i přes kontumaci na pětce hladké vítězství 4 : 1. Druhý zápas proti Vyškovu "B" se hrál bez 5. šachovnice na obou stranách a protože vyhráli první tři desky a prohrál akorát Vilda, skončil i druhý zápas naším vítězstvím, tentokrát 3 : 1. No a na závěr Lokomotiva "B", kde to šlo na jednotlivých šachovnicích výsledkově jako přes vyškovský kopírák, tedy opět 3 : 1 pro nás.

Skvělé představení nás udrželo ve hře o postup do 1. ligy, na který si ovšem brousí zuby i další tři týmy. V nejvýhodnější pozici je Vyškov "A", který vyhrál všech pět odehraných zápasů. V závěrečném trojkole (19.2.2022) bude ale muset v domácím prostředí odolat především našemu týmu. V případě porážky by dal šanci nejen nám, ale také doposud čtvrté Kuřimi "B", která má čtyři výhry z pěti zápasů a prakticky nejlepší skóre. Kuřimáci se však utkají ještě s námi a s Jundrovem, který je v neúplné tabulce zatím o lepší skóre první, má ale o jeden odehraný zápas více. Postoupit tedy může kterýkoli z prvních čtyř týmů, o to zajímavější vyškovské finále bude.

Na závěr ještě poděkování Martinu Karafiátovi, který se na výbornou zhostil role řidiče, vůdce smečky i briskního informátora🙂