KP mládeže v rapid šachu - v Brně uspěl Vojta Karafiát!

Minulou sobotu se na Bowlingu Brno v Líšni uskutečnil třetí podnik KP mládeže v rapid šachu, a to v kategoriích od U8 do U14. Z našeho klubu se turnaje zúčastnil pouze Vojta Karafiát, což se ale z důvodu kulminující pandemické situace dalo dobře pochopit. Vedl si ovšem velmi dobře, tak se pojďme podívat blíže.

Kompletní výsledky naleznete na chess-results, pořadí seriálu v jednotlivých kategoriích zde a fotogalerii pak na Facebooku Šachové školy Hříbata.

Turnaj pořádala Šachová škola Hříbata pod vedením IM Jaroslava Bureše. Turnaj byl trochu nezvykle koncipovaný pouze pro registrované členy, čímž se mělo zamezit především zdlouhavému nastavování časových přídavků hráčům, kterým jejich nezkušení soupeři prováděli nepřípustné tahy. Výjimku dostal pouze Jáchym Kalod (syn v Brně rozeného a v Blansku žijícího velmistra). Vojta startoval v nejsilnější kategorii H14 a po úvodních výhrách prohrál ve 3. kole s Mikulášem Hladkým. Následně přišla remíza s třetím nasazeným Andrejem Součkem z Kuřimi a pak už se Vojta opět rozjel. V 5. a 6. kole překonal dívčí dvojblok Leontýna Hladká - Běta Kubátová a na závěr si poradil se znojemským Filipem Čtveráčkem, který před posledním kolem turnaj vedl. Vojta se tímto vítězstvím dostal před něj, ovšem trumfy v rukou třímala nejvýše nasazená Kristýna Dorazilová z Vyškova. Výhrou v posledním kole se dostala na samostatné první místo (6/7), které jí patřilo rovněž v kategorii D14. Zajímavé je, že se Kristýna utkala hned se třemi dívkami. Stříbrný Vojta zvítězil současně v kategorii H14, čímž si upevnil vedení v seriálu turnajů KP mládeže. Vojtovi tedy gratulujeme a níže se můžete podívat na některé fotografie a výsledky v jednotlivých kategoriích.

KP Brno 2022 02 05 1

Celková vítězka Kristýna Dorazilová z Vyškova

 

KP Brno 2022 02 05 3

Vpředu Kristýna Dorazilová a Hanuš Horák, za nimi vlevo Lucia Hlaváčiková a vzadu zleva sestry Kubátovy, Vojta Karafiát a Andrej Souček

 

KP Brno 2022 02 05 2

A na závěr hlavní organizátor Jarda Bureš

H8 - 1. Eloy Buffalo Monaghan (ŠK Hodonín), 2. Jáchym Kalod (nereg.)
D8 - 1. Adéla Karafiátová (Šachová škola Hříbata)
H10 - 1. Vojtěch Velím (Individuální člen), 2. Daniel Zavřel (Šachová škola Hříbata), 3. Vít Hlinka (Lokomotiva Brno)
D10 - 1. Yvette Zusmanovich (Lokomotiva Brno), 2. Adéla Karafiátová (Šachová škola Hříbata)
H12 - 1. Andrej Souček (ŠK Kuřim), 2. Hanuš Horák (Lokomotiva Brno), 3. Mikuláš Hladký (Jezdci Jundrov)
D12 - 1. Běta Kubátová, 2. Ema Kubátová (obě ŠK Kuřim), 3. Lucia Hlaváčiková (SK Vyškov)
H14 - 1. Vojtěch Karafiát (ŠK Duras BVK Královo Pole), 2. Filip Čtveráček (GPOA Znojmo), 3. Andrej Souček (ŠK Kuřim)
D14 - 1. Kristýna Dorazilová (SK Vyškov)