Přebor JMŠS v online bleskovém šachu aneb opět na bedně!

O týden později, tedy v pondělí 28.3.2022, si to o přebornické tituly v bleskovém šachu rozdalo 16 hráčů. Hrálo se o stejné ceny jako v předchozím rapid turnaji a ani zde nebyla účast nijak závratná. Z přihlášených 19 hráčů hrálo nakonec pouze 16 hráčů. A jak turnaj dopadl?

Výsledky naleznete na chess-results a stránce turnaje.

Hrálo se tempem 3 minuty + 2 vteřiny / tah, což je podle mého spravedlivější tempo, než klasické 5+0. Při těchto bleskových tempech ale nemusí vždy stačit "rychlá ruka", ale důležité může být také "umění na myši". I z toho důvodu mohou mít někteří hráči výrazně vyšší Ela, než v reálu. Zajímavé je, že to platí i o mně (rozdíl bezmála 300 Elo bodů), přestože určitě žádným "myším" expertem nejsem. Hlavním favoritem byl Oskar Hájek (VSYO_PO_KAIFU, 2535), který také svou roli splnil a výborným výsledkem 10/11 vyhrál se stejným náskokem, jako já předchozí týden v rapidu. O druhé místo byl sveden tuhý boj mezi mnou a Vítkem Burešem z Moravské Slavie Brno (Tutin1, 2372). Oba jsme nakonec dosáhli 8,5/11 a o druhém místě pro Vítka rozhodl jediný bod na pomocném hodnocení SonnenBorn-Berger, resp. jeho odlišná metodika hodnocení. Tedy na lichess.org systém otrocky zhodnotil výsledky proti jednotlivým soupeřům (za výhru všechny soupeřovy body, za remízu 50% soupeřových bodů a za prohru nic), zatímco chess-results, a podle mého správněji, ocenil moje kontumační vítězství z 1. kola nad Michalem Šípkem (Vlkojezdec) bodovým ekvivalentem 6,25 (proč zrovna takové číslo, nevím). K tomu dodám, že Michal nakonec nesehrál žádnou partii a tedy mi systém na lichess.org žádné body do pomocného hodnocení nezapočítal (na rozdíl od chess-results), což podle mého není úplně spravedlivé. Tedy podle jednoho hodnocení druhý, podle jiného třetí, vyberte si🙂. Jinak v turnaji se mi podařilo porazit vítěze, ale prohrál jsem s Vítkem a k tomu jsem ztratil ještě další tři remízy.

Online prebor JMSS blesk 2022

Seniorským přeborníkem se výsledkem 4,5/11 stal Jaroslav Švancara ze Slavie Boskovice (Jarecek, 1491), v kategorii juniorů do 18 let zvítězil výsledkem 1/11 Alex Trešl z Lokomotivy Brno (AlexTres7, 982) a nejlepším juniorem do 20 let se výsledkem 6,5/11 stal Vladimír Pavlík z Kuřimi (Finnmaster2k18, 2184).