Dubnové Druhé úterý kořistí Martina Lúče!

Nekonečný seriál mládežnických turnajů Druhé úterý se nezastavil ani v dubnu a 12.4.2022 si to v dosluhující domovské aréně Lokomotivy Brno v areálu Imosu na Jana Babáka v Králově Poli rozdalo ve dvou turnajích celkem 27 hráčů. Náš klub zastupovali v turnaji A Martin Lúč a Vilém Tikovský, v turnaji B pak Michal Adámek a Radovan Peša.

Výsledky naleznete tradičně na chess-results, tedy turnaj A, jakožto i turnaj B.

V turnaji B startovalo pěkných 20 hráčů a vítězství si 100% ziskem 5/5 odnesl Daniel Zavřel (Šachová škola Hříbata) před Vendelínem Kubešem (ZŠ Šlapanice) a Maximiliano Tauberem (ZŠ Labská). Michal Adámek obsadil ziskem 3/5 7. místo a Radovan Peša pak ziskem 2/5 13. místo.

V turnaji A startovalo pouhých 7 hráčů, nicméně kvalita byla určitě nad kvantitou. Vítězství nakonec dobyl náš Martin Lúč, který si první čtyři kola počínal suverénně, v tom posledním pátém se však musel sklonit před nejvýše nasazenou Anitou Vacekovou z domácí Lokomotivy Brno. Ta však již v předchozím průběhu ztratila dva body porážkami s Vildou Tikovským a Václavem Buchtou, takže o vítězství v turnaji muselo rozhodnout pomocné hodnocení mezi Martinem a Václavem Buchtou. Nakonec byl o kousek šťastnější Martin, což vzhledem k výhře nad Václavem vyznívá spravedlivě. Náš druhý zástupce Vilda Tikovský se po senzačním vítězství nad Anitou Vacekovou utkal i s dalšími dvěma nejvýše nasazenými hráči Martinem Lúčem a Václavem Buchtou a byť neuspěl, mohl si zahrát se silnými hráči, což se mu v budoucnu bude určitě hodit. Vildovo 5. místo výsledkem 2,5/5 je tak možno považovat za slibný počin.

Na závěr tedy gratulace Martinovi k vítězství v turnaji!

Druhe utery 2022 4

Zleva Václav Buchta (2), Martin Lúč (1) a Anita Vaceková (3)