KP mládeže ve Znojmě - vavříny byly daleko

V sobotu 14.5.2022 byl ve Znojmě odehrán předposlední díl KP mládeže v rapid šachu. Turnaj se hrál v kategoriích mladších žáků (2012 a mladší), kde jsme neměli zastoupení a v kategorii starších žáků (roč. 2008 - 2011), kde nás reprezentovali Adam Janský a Daniel Szabó. A jak kluci dopadli?

Výsledky obou turnajů naleznete tradičně na chess-results.

V konkurenci 53 hráčů se dařilo dívkám, které měly v první desítce hned čtyřnásobné zastoupení. Výsledkem 6,5/7 zvítězila druhá nasazená Kristýna Dorazilová z Vyškova, která povolila remízu pouze nejvýše nasazenému Andreji Součkovi z Kuřimi, který výsledkem 6/7 obsadil druhé místo. Andrej ztratil ještě remízu s Mikulášem Hladkým z Jundrova. Třetí místo patří výsledkem 5,5/7 jundrovskému Tobiáši Komárkovi, který využil docela příznivého losu, když z těžkých soupeřů měl pouze vítězku. 5,5/7 měl ještě domácí Filip Čtveráček, který obsadil pěkné 4. místo, když se mu povedl finiš 3/3. Na 5. - 12. místě skončila početná skupina hráčů s 5/7, mezi nimiž byly i tři zbývající dívky (6. Běta Kubátová, 8. Leontýna Hladká a 9. Ema Kubátová).

Znojmo KP mladeze 2022

Druhá zleva vítězná Kristýna Dorazilová, dále zleva doprava Andrej Souček, Tobiáš Komárek, Filip Čtveráček, Běta Kubátová a Leontýna Hladká

Našemu Adamovi se bohužel tentokrát nedařilo a po rajhradském supervýsledku to nyní bylo o poznání skromnější. Adam měl přitom dobře nakročeno (3,5/4), ovšem pak přišla klíčová partie proti Mikuláši Hladkému, kterou bílými prohrál a trochu poznamenán prohrál i následující střetnutí proti Filipu Čtveráčkovi. Remíza v posledním kole proti Davidu Brychtovi pak už jen podtrhla nevydařený závěr. Výsledek 4/7 a 15. místo nabádá opět k tréninku, ale každý turnaj je jiný a ten závěrečný ve Valticích (4.6.2022) může Adamovi klidně přinést postup na MČR. Na tento turnaj postupují první čtyři hráči celkového pořadí H12, přičemž se počítají tři nejlepší výsledky ze šesti turnajů. Náš druhý zástupce Dan Szabó obsadil 33. místo výsledkem 3/7, což zhruba odpovídá Danovu ratingu.