Den sportu Vodova

O týden později, tedy 24. září 2022, se ve sportovní hale na Vodové (Starez Aréna) uskutečnila další náborová akce, zvaná Den sportu Vodova. I této akce jsme se zúčastnili a podobně jako na Dni náborů společně s námi také Lokomotiva Brno a Šachová škola Hříbata. Akce probíhala od 9.00 - 18.00 a zúčastnil se jí mnohem skromnější počet, než při Dni náborů. Zde to bylo okolo dvacítky sportovních klubů či spolků, neb se jich do sportovní haly vejde jen omezený počet.

Podrobnosti o akci najdete na stránkách pořádající městské společnosti Starez - Sport, a.s.

Den sportu 2022 1

Náš klub zastupoval opět předseda Martin Hyrš, tentokrát ve spolupráci se mnou,

Den sportu 2022 2

Šachovou školu Hříbata Jarda Bureš s naším Pavlem Menčíkem, který vypomáhá tréninkem dětí na vybraných školách

Den sportu 2022 3

a Lokomotivu Brno Markéta Rampulová s dcerou Anežkou.

Den sportu 2022 5

Markéta si ve stylových šachových ponožkách dokonce troufla na judo, tak uvidíme, zda Lokomotivu nečeká nějaký ten let vzduchem či zda se magneticky vznese jako vysněný Šinkansen😉

Den sportu 2022 4

My byli vyzbrojeni prezentacemi a bonbóny, což ocenili rodiče i děti.

Den sportu 2022 6

Ty jsme učili stavět základní postavení, tahy jednotlivých figur a také základní zásady hry.

U Jardy Bureše se na šachovnici objevily také nějaké předměty, na něž měly děti doskákat koníkem nebo postupně střelcem. Mimochodem, Lokomotiva řešila tento pohyb figur víčky od pet lahví (viz výše) a my přímo bonbóny🙂

Den sportu 2022 7

Zleva Jaroslav Bureš, Markéta Rampulová, Mgr. Jaroslav Suchý, Neklan Vyskočil a Martin Hyrš

Vzácným hostem byl Mgr. Jaroslav Suchý, v době konání akce ještě radní pro školství a sport, aktuálně již jako druhý náměstek primátorky města Brna. V "civilním" životě učí angličtinu na PF MUNI a v minulosti se stal mistrem republiky v krasobruslení (1995). Já měl tu čest se s Jaroslavem setkat na finále šachové Extraligy v Brně, které jsme s Břeťou Eichlerem pořádali pod hlavičkou CHESS TEAM Brno v letech 2017 a 2018. Vždy milý, ochotný, erudovaný a až nezvykle slušný člověk.

Den sportu 2022 8

Ze sportovní haly jsem musel odejít o něco dříve, nicméně pohodová akce, při níž se na pódiu i v hale vystřídala celá řada zajímavých sportů (mě zaujali např. stepaři), splnila svůj účel. Příští rok tedy opět na viděnou!