KP družstev mládeže - druhý sraz proběhl ve Znojmě

V sobotu 3. prosince 2022 se ve Znojmě odehrál druhý sraz KP mládeže družstev. Naše družstvo se i přes třináct hráčů na soupisce skládalo těžko, jelikož tu byly různé nemoci nebo dovolené s rodiči. Mým původním záměrem sice bylo dát šanci všem hráčům na soupisce, to ale nyní moc dobře nešlo. Nakonec se ale po přemluvení Adama dala dohromady docela silná sestava: 1 Jiří Grausgruber, 2. Vojta Karafiát, 3. Adam Janský, 4. Běta Kubátová a 5. Ema Kubátová. A jak jsme dopadli?

Výsledky a další podrobnosti naleznete na chess-results nebo na svazových stránkách, komentář je pak mj. na stránkách JMŠS.

KPDM 2223 tab

KPDM 2223 kriztab

Po úvodním listopadovém vítězství nad Lokomotivou Brno (3,5 : 1,5) se naše družstvo pod vedením Martina Karafiáta rozjelo do Znojma, kde v trojkolovém klání změřilo síly s družstvy Kyjova, Veselí nad Moravou a favorizovaného Jundrova "B". Název s písmenkem "B" nelze brát vážně, jelikož se jedná o tým s nejvyšší hráčskou silou v soutěži a písmenkový přídomek si může dát každý klub jaký chce. K tomu dodám, že mnohem slabší "áčko" bylo ve Znojmě ze soutěže vyloučeno pro malý počet hráčů, tedy veškeré jeho výsledky byly anulovány.

KPDM 2223 Znojmo 1

Hrálo se v budově školy GPOA Znojmo

Naše družstvo v prvních dvou měřeních hladce zvítězilo, s Kyjovem 4,5 : 0,5 a s Veselím dokonce 5 : 0. Závěrečný duel s Jundrovem "B" byl tak očekávaným soubojem dvou neporažených týmů o první místo. Zde byl v napínavém zápase šťastnější Jundrov, když naše mládežníky přemohl těsně 3 : 2 a pokud bude mít aspoň trochu slušnou docházku, neměl by mu postup do 1. ligy uniknout. V tabulce jsme sice první, to je ale dáno skutečností, že máme o jeden odehraný zápas více než Jundrov. Z našeho týmu možno pochválit stoprocentní dvojici Vojta Karafiát s Emou Kubátovou (oba 3/3).

KPDM 2223 Znojmo 2

Pohled na rozhodující zápas proti Jundrovu, nejblíže Ema Kubátová proti Jakubu Kalovi

KPDM 2223 Znojmo 3

A z druhé strany od 1. šachovnice Tadeáš Hladký - Jiří Grausgruber

KPDM 2223 Znojmo 4

V závěrečných bojích zápasu Jundrov "B - Duras "B" vidíme partie Běta Kubátová - Vojtěch Velím a Jakub Kala - Ema Kubátová, přihlížejí vzadu zleva  Adam Janský, Martin Karafiát s dcerou Adélkou a za hlavu se držící Vojta Karafiát

Závěrečné trojkolo se odehraje 18.2.2023 ve Vyškově a našimi soupeři budou družstva Vyškova B a Znojma.