KP mládeže v rapid šachu - z Vyškova vezeme medaile!

Minulou sobotu 7. ledna 2023 se v Besedním domě ve Vyškově uskutečnil druhý díl KP mládeže v rapid šachu, a sice pod tradičním názvem Vyškovská rošáda. Celé akce se ve třech turnajích zúčastnilo rekordních 137 dětí a náš klub neodjížděl s prázdnou! V turnaji špuntů (2015 a mladší) nás reprezentoval teprve 5letý Richard Peša, v mladších žácích (2011 - 2014) Ondra a Martin Hrádkové, Vilda Tikovský a s naším klubem trénující Adéla Karafiátová a ve starších žácích (2009-2010) Vojta Karafiát, Mikuláš Hladký, Běta a Ema Kubátovy a Adam Janský.

Kompletní výsledky všech turnajů naleznete na chess-results, reportáž s bohatou fotogalerií pak najdete na stránkách pořádajícího SK Vyškov.

Vyskov 2023 3

 Zde se hrálo

Jak už je výše uvedeno, v turnaji špuntů (23 hráčů) nás reprezentoval teprve 5letý Richard Peša a vedl si výborně. Získal 6/7 a jelikož měl při rovnosti bodů před svým jediným přemožitelem Davidem Moravcem lepší pomocné hodnocení, v celém turnaji zvítězil! Je skvělé, že již v tak raném věku dokáže být mladý hráč úspěšný a náš klub k tomuto úspěchu velmi gratuluje!

Vyskov 2023 1

Richard Peša

V mladších žácích (84 hráčů) zvítězil absolutním ziskem 7/7 nejvýše nasazený Stanislav Krasovskyi z Lokomotivy Brno před domácím Markem Pukowietzem a René Moravcem ze Starého Města (oba 6/7). Velmi dobře si vedl Vilda Tikovský, který ziskem 5/7 obsadil v početném poli pěkné 14. místo. Zajímavé bylo, že Vilda i přes vysoký počet bodů prohrál s "naší" Adélkou Karafiátovou, která uhrála 4/7 a obsadila 33. místo. Mezi dívkami to však stačilo na medaili, konkrétně na bronzovou. Adélce gratulujeme! Spokojeni asi nebudou bratři Hrádkové. Martin uhrál 4/7 a obsadil 38. místo, Ondra pak výsledkem 3/7 až 51. místo. Na příštím turnaji, který již zítra pořádáme, to však může být určitě lepší!

Vyskov 2023 8

Adéla Karafiátová - Vilém Tikovský 

Vyskov 2023 4

Zleva Oldřiška Pavlíková (2), Šárka Kyjovská (1) a Adéla Karafiátová (3)

V nejprestižnější kategorii starších žáků (30 hráčů) jsme mohli rovněž zvednout ruce nad hlavu, neboť i zde jsme brali medaile. Zasloužili se o ně Vojtěch Karafiát, který obsadil za vítězným Václavem Šetinou (6,5/7) a druhým Tobiášem Komárkem (6/7) "bronzové" 3. místo výsledkem 5/7.

Vyskov 2023 5

Zleva Tobiáš Komárek (2), Václav Šetina (1) a Vojtěch Karafiát (3)

Vojta měl lepší pomocné hodnocení před domácí Kristýnou Dorazilovou, která se tak současně stala vítězkou v dívčí kategorii. Druhé místo obsadila Zuzana Stará ze Starého Města a 3. místo pak naše Běta Kubátová (obě 4/7, celkově na 12. místě).

Vyskov 2023 2

Zleva Zuzana Stará (2), Kristýna Dorazilová (1) a Běta Kubátová (3)

Vyskov 2023 12

Ema Kubátová, uplatní příště některé triky?😏 

Adam Janský s Mikulášem Hladkým uhráli svorně 4/7 a obsadili 9., resp. 14. místo. Ema Kubátová uhrála 3/7 a obsadila celkové 18. místo (4. místo mezi dívkami). Vojtovi a Bětě gratulujeme!

Níže nabízím přehled medailistů ve všech kategoriích a na úplný závěr ještě pár fotografií. Zítra v Řečkovicích na našem Memoriálu Lubomíra Gillara na viděnou!

D08

1. Nina Slavíková (ŠK Sulimov)
2. Julie Weishäupelová (Šachová škola Hříbata)
3. Veronika Netušilová (neregistrovaná)

H08

1. Richard Peša (ŠK Duras BVK Královo Pole)
2. David Moravec (ŠK Staré Město)
3. Šimon Dlouhý (TJ Lokomotiva Česká Třebová)

D10

1. Šárka Kyjovská (ŠK Sulimov)
2. Oldřiška Pavlíková (Šachová škola Hříbata)
3. Adéla Karáfiátová (Šachová škola Hříbata)

H10

1. René Moravec (ŠK Staré Město)
2. Tsyren Berdnikov (Šachová škola Hříbata)
3. Matěj Benda (Jezdci Jundrov)

D12

1. Sára Pešková (ŠK Lokomotiva Brno)
2. Karina Starenka (Agentura 64 Grygov)
3. Vitalana Slava (Sportovní klub Vyškov)

H12

1. Staniskav Krasovskyi (ŠK Lokomotiva Brno)
2. Marek Pukowietz (Sportovní klub Vyškov)
3. Metoděj Vojtěch (Spartak Velká Bíteš)

D14

1. Kristýna Dorazilová (Sportovní klub Vyškov)
2. Zuzana Stará (ŠK Staré Město)
3. Běta Kubátová (ŠK Duras BVK)

H14

1. Václav Šetina (ŠK Kuřim)
2. Tobiáš Komárek (Jezdci Jundrov)
3. Vojtěch Karafiát (ŠK Duras BVK)

 Vyskov 2023 6

Vedoucí výpravy Martin Karafiát odolává Adélce s Adamem

Vyskov 2023 7

Martin Hrádek "na stojáka"

Vyskov 2023 9

Ondra Hrádek hraje bílými

Vyskov 2023 10

Tátové Martin Karafiát s Jakubem Hrádkem přihlížejí souboji Adélky s Vildou