Krajský přebor družstev mládeže - konečné druhé místo

Závěrečný sraz KP družstev mládeže vyšel na sobotu 18.2.2023 a pořadatelem tohoto srazu byl šachový klub z Vyškova. Naše družstvo po těsné porážce 2 : 3 od Jundrova už prakticky ztratilo šanci na postup, neb se na závěr dala předpokládat silná jundrovská sestava a tedy potvrzení vydobytých pozic. Z toho důvodu jsem družstvo složil z hráčů, kteří ještě nehráli nebo hráli jen jedno utkání s tím, že pro Prokopa se Zuzkou to byl poslední rok, kdy si kvůli věku mohli ještě zahrát.

Výsledky naleznete tradičně na chess-results, a to jak KP družstev, tak i doprovodného turnaje. Přidávám také odkazy na fotogalerii a online přenos z 1. šachovnice, kde najdete mj. Prokopovu partii.

Naše sestava (v závorce odehraná utkání před Vyškovem) byla následující:

1. Prokop Šmídek (1)
2. Vojtěch Klinkovský (0)
3. Zuzana Pejchlová (1)
4. Daniel Szabó (0)
5. Vilém Tikovský (0)

KPDM Vyskov 1

Hrací sál Besedního domu ve Vyškově, naši zády vč. stojícího Martina Šmídka

Jelikož družstvo Jundrova "A" bylo díky neúčasti na předchozím znojemském srazu vyloučeno ze soutěže, čekaly naše mládežníky již jen dvě střetnutí. V tom prvním jsme se utkali s domácím Vyškovem "B" a vyhráli jsme hladce 5 : 0.

KPDM Vyskov 2

Duras "B" - Vyškov "B", chybí dvojice Vilém Tikovský - Šárka Majetičová

KPDM Vyskov 3

Čelně nás pořadatelé bohužel nevyfotili, zády Vojta se Zuzkou

KPDM Vyskov 4

A na závěr Prokop proti Gabrielu Provazníkovi

Následovat měl zápas proti Jundrovu "A", ale z výše uvedených důvodů se nehrálo, a tak si Prokop, Vojta a Vilda zahráli jednu partii v doprovodném turnaji, kterého se obyčejně účastní náhradníci z jednotlivých týmů. Všichni tři splnili roli favoritů a zvítězili. No a na závěr jsme sehráli duel proti ratingově vyrovnanému Znojmu, v němž jsme ale prokázali lepší formu. Zde se nám podařilo trochu překvapivě zvítězit vysoko 4,5 : 0,5, když jedinou remízu ztratila Zuzka. Pochválit musím především Prokopa s Vojtou Klinkovským, u kterých díky tréninku vidím posun kupředu. Nicméně dobře zahráli všichni a výsledkem byla pouze jediná dílčí ztracená remíza.

Celkově jsme skončili druzí za hlavním favoritem z Jundrova, přičemž o postupu do 1. ligy rozhodl dramatický prosincový zápas ve Znojmě, který, jak je již výše uvedeno, těsně vyhráli naši jundrovští soupeři. Pro příští rok tedy již nemůžeme počítat s Jirkou Grausem, Prokopem a Zuzkou, kterým děkuji za účinkování v této soutěži a jsem přesvědčený, že budou platní v jiných soutěžích mládeže nebo dospělých. Nicméně věřím, že díky silné záloze budeme v příští sezóně hrát opět o vrchní pozice a kdo ví...

KPDM 2223 tabulka 

Na závěr pak musím poděkovat Martinu Šmídkovi, který se ujal role vedoucího výpravy a řidiče současně a dovedl družstvo ke dvěma hladkým výhrám.