Šachový festival 2014 - úvod

Vážení šachoví přátelé,
je mi ctí vás přivítat na oficiálních stránkách 14. ročníku Brněnského šachového festivalu 2014, který patří mezi nejvýznamnější šachové akce v Brně i na jižní Moravě.
 
V tomto roce jsme se rozhodli, že budeme dále pokračovat v tradici uzavřených turnajů a připravujeme 1 nebo 2 mistrovské turnaje o 10 účastnících. Loňská novinka v podobě on-line přenosu partií z uzavřených turnajů a FIDE Openu bude opět k dispozici. Stejně jako v předešlých ročnících se budou v rámci festivalu konat i dva otevřené turnaje, FIDE OPEN A se zápočtem na FRL a LOK a národní Open B se zápočtem na LOK. I pro letošní rok jsme pojali oba turnaje jako nízkonákladové, což znamená, že jsme snížili startovné na minimum tak, aby pokrylo pouze nejnutnější náklady spojené s organizací turnaje. Podrobné informace naleznete v samostatných propozicích k oběma turnajům.
 
Dovolte mi, abych touto cestou poděkoval našim partnerům, firmě TESPO engineering s.r.o., Brněnským vodárnám a kanalizacím, a.s. a Dopravním stavbám Brno, s.r.o. za finanční pomoc, bez které by se tyto turnaje nemohly konat. Zároveň děkuji Sokolu Řečkovice za opětovné poskytnutí hracích prostor pro šachový festival.
 
Doufám, že si stejně jako v předešlých ročnících najdete v této uspěchané době volný čas a zúčastníte se Brněnského šachového festivalu 2014, na který si vás za celý šachový klub Duras dovoluji co nejsrdečněji pozvat.
 
                                                                                                        Ing. Rudolf Moulis, CSc.
                                                                                              Předseda ŠK Duras BVK – Královo Pole