Přebor JMŠS družstev v bleskové hře

V sobotu 23.5.2015 proběhl v Novém Lískovci v restauraci Okruh Pub na Rybnické 75 další jihomoravský podnik, pořádaný klubem Jezdci Jundrov. Po přeboru JMŠS v rapidu družstev (25.4.2015) to byl tentokrát přebor JMŠS v blesku družstev, kterého se zúčastnilo celkem 14 týmů. My jsme soutěž obsadili v počtu dvou mančaftů a hráli jsme v těchto sestavách:

Duras A - 1. Bronislav Vymazal (2323), 2. IM Neklan Vyskočil (2313), 3. Ondřej Nepomucký (2249), 4. Šimon Macharáček (2218)


Duras B - 1. Petr Skácelík (2195), 2. WIM Elena Semenova (2139), 3. Pavel Menčík (1826), 4. Michael Věžník (1825)

Podrobné výsledky najdete na chess-results, fotogalerii i drobný komentář na stránkách pořádajících Jezdců Jundrov.

Spočítal jsem, že naše béčko může hrát o cenu v kategorii Elo 1800 - 2000 pouze v sestavě s uvedenými hráči (průměr 1996,25), a tak se nakonec také stalo. Již podle letmého pohledu bylo zřejmé, že o titul si to rozdáme my s Lokomotivou a Morendou, Jundrov byl tentokrát slabší. Naše sestava také vyhrávala na nulu zápas za zápasem, a to až do 5. kola, po němž následovala přestávka na oběd. Po ní jsme usedli k prvnímu těžšímu testu s Morendou. V takticky hraném zápase končí postupně partie za partií remízou, jen já se nechci smířit a obírám Vítka Bureše kombinačně o pěšce. Vzápětí však přehodím tahy a místo příjemné koncovky s pěšcem navíc a hrou na výhru bez rizika s malinko lepším časem, pěšce ztrácím zpět a raději krátce poté nabídnu remízu, která je přijata. Tedy 4 remízy a 2 : 2, zatímco Lokálka vyhrává. Poté už opět rozjíždíme náš těžký převod a z následujících 24 partií v šesti kolech uhráváme 23 bodů! Tu jedinou ztrátu mám na svědomí já, když prohrávám senzačně s Pavlem Kopkanem, se kterým jsem černýma hladce vyhraný už po úvodních deseti tazích. Nu co, nikdo nejsme imunní proti chybám. O všem rozhoduje poslední kolo a přímý souboj o vítězství v turnaji proti Lokomotivě Brno, která má sice horší skóre než my, ale protože na rozdíl od přeboru Brna rozhodují zápasové body, musíme vyhrát. Zápas máme také vyhraný, když já nevyužívám proti chybujícímu Pepkovi Kratochvílovi převahu čistých dvou pěšců, navíc s hladce vyhranou pozicí a učiním "kombinaci" na  zisk dalšího materiálu (kvality), při které jsem však přehlédnul soupeřovu dámu, která pro mě nečekaně vzala mého šachujícího koně a současně pokryla napadenou věž. Vedle mě hrající Broňa Vymazal může Burdalevovi sebrat celou věž zadarmo, ale neučiní tak a prohrává. Po zásluze prohrává Šimon se 100% Karlem Kratochvílem a Ondra Nepomucký chybuje v celkem pohodlně lepší koncovce a prohrává taky. To je tedy opravdu šok, místo turnajového vítězství krutá porážka 0 : 4. Ale je to jen hra, tak snad to vyjde příště. Nad očekávání pak boduje naše béčko, které v oslabené sestavě uhrává skvělé 4. místo, především díky výborným výkonům prvních dvou hráčů Petra Skácelíka (9,5/13) a Jeleny (11/13) a také úžasnému Petrovu vedení, který na týmové poradě před turnajem rozdal pokyny typu "nejdřív vývin, potom rošádka", "když nevíš po 4. tahu, nabídni remízu" apod.Smile S přehledem tak vyhrávají již zmíněnou kategorii Ela 1800 - 2000 a já pomyslně smekám. Na závěr ještě pár fotografií.

Prebor JMSS 2015 hraci sal

Hrací sál

Prebor JMSS 2015 Lokomotiva

Lokomotiva Brno - 1. místo

Prebor JMSS 2015 DurasA

Duras BVK Královo Pole "A" - 2. místo

Prebor JMSS 2015 MSBrno

Moravská Slavia Brno "A" - 3. místo

Prebor JMSS 2015 DurasB

Duras BVK Královo Pole "B" - 4. místo

Add comment


Security code
Refresh