Brněnský šachový festival 2016 se blíží

Šachový klub Duras BVK Královo Pole pořádá ve spolupráci s Jihomoravským šachovým svazem a Sokolem Brno – Řečkovice již 16. ročník šachového festivalu Open Duras BVK, který se koná v termínu 25.6. - 3.7. 2016. Letos připravujeme opět dva otevřené turnaje, FIDE turnaj A se zápočtem na FRL a LOK a národní turnaj B se zápočtem na LOK. Hlavní FIDE open je stejně jako loni přeborem JMŠS v kategoriích muži, ženy, H18, D18 (1999 a mladší), H20, D20 (1997 a mladší) a letos ještě navíc v kategorii senioři (1956 a starší).

I pro letošní rok jsme pojali oba turnaje jako již tradičně nízkonákladově, což v porovnání s běžnými turnaji znamená nízké startovné tak, aby pokrylo pouze nejnutnější náklady spojené s organizací turnaje. V relaci s tím jsou přirozeně nižší i ceny, čímž se ovšem snažíme dát příležitost především mladým hráčům, kteří chtějí bojovat o zařazení na FRL. Dále pak všem těm, kteří si chtějí své postavení na FRL a LOK vylepšit, stejně jako těm, kteří hrají šachy pouze pro zábavu a rádi soutěží.

Hrát se bude opět v sokolovně Brno - Řečkovice na ulici Vážného 19 (ca 20 minut od hlavního nádraží tramvají č. 1 na konečnou v Řečkovicích, pak 2 minuty chůze dolů po Vážného). Tempo hry je v A turnaji 120 minut na partii + 30 vteřin za každý provedený tah (bez kontroly), v B turnaji se potom hraje tempem 120 minut na celou partii bez přídavku a kontroly. Technické zajištění by mělo být podobně jako loni na odpovídající úrovni, v Pekle navíc bude opět fungovat tradiční bufet paní Dany Holzmannové.

Podrobné informace naleznete na webových stránkách Durasu BVK Královo Pole na tomto odkazu. Přihlašovat se pak stále můžete na adresu ředitele turnaje Mgr. Ladislava Palovského - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tel. 603 189 266. Pro zajímavost nabízím také pohled na předběžné startovní listiny A turnaje a B turnaje. Prezence obou turnajů je v sobotu 25.6.2016 do 15.30, začátek 1. kola potom v 16.00.

Doufáme, že letos opět vytvoříme pro všechny účastníky kulturní prostředí a 16. ročník, na který vás co nejsrdečněji zveme, proběhne ke spokojenosti všech zúčastněných.

Add comment


Security code
Refresh