V A turnaji mezi chrty bojuje Dumková, v B turnaji zatím velí plukovník

V dnešním krátkém shrnutí se omlouvám laskavému čtenáři, ale budu neobvykle zkratkovitý a familiární. Do 4. kola se zdálo, že nikdo nechce v A turnaji získat poněkud zkrácený cenový fond - mistra Neklana soupeří půlí, Šípkový čaj a Fojtíkova ruleta se nepodaří vypít (prostřílet) až do konce, teprve v pátém kole sbírá mistr sladké ovoce v "Novém sadu". Kirill bojuje ze všech sil, ale v tichosti se do čela probojovává nenápadná Daniela, která rozdává jeden polibek smrti za druhým.

V B turnaji jsme byli svědky malé rodinné tragédie rodiny Richterových, kdy byl losovací program nekompromisní a pro celou rodinu vytvořil během prvních pěti kol malý uzavřený turnaj (zlí jazykové tvrdí, že za tím má prsty nekompromisní El Pí). Nestárnoucí armádní generál Novák nabídl ve včerejším kole příteli Kosinovi otrávené jablíčko, který neunavný prodejce knih bez obav zblajznul a tak bez "zebry" od šestého tahu daroval věčnému mladíkovi miniaturku (Berousek by o tom mohl vyprávět). Prozatímním expertem turnaje je jistý VF, který si nepřál losovat do 3. kola a pak pro jistotu nepřišel na kolo následující, protože na to prostě zapomněl (v 11 letech to můžeme nazvat mladickou roztržitostí). Korunu tomu ovšem nasadil se svým soupeřem v pátém kole, kdy si sedli k partii obráceně (což se zjistilo až po sehrání partie).

Pak už jen telegraficky:

- Karel pořád pije vodu z láhve Amundsen vodky

- žlutou kartu obdržel divák Mareš - v zápise je uvedeno, že za kecy

- oba Rakušáci jsou mladí pohodáři, kteří si užívají atmosféru večerního Brna

- Jiří Marek má telefon u rozhodčího (po pátém kole)

- první fotky naleznete ve fotogalerii

- Chessbase cloud se již jmenuje Přehrávač partií a funguje bezchybně (všimli jste si, že partie jsou bleskově po sehrání k dispozici na webu? - to jsme si na sebe ušili bič)

- při přehrávání partií někdy pláču

- Kristýna věnovala Daniele půlku ve vyhrané pěšcovce

- měl jsem včera neformální oblečení (omlouvám se všem, dneska to napravím)

Výsledky turnaje A - http://chess-results.com/tnr218151.aspx?lan=5

Výsledky turnaje Bhttp://chess-results.com/Tnr218152.aspx?lan=5

Přehrávač partií - http://cloudserver.chessbase.com/MjkzMTk=/replay.html

Fotogalerie - http://skduras.rajce.idnes.cz/

DURAS Open 2016-1

Díky BVK, TESPO Engineering, DS 92, TMH klinika  

DURAS Open 2016-2

Pat a Mat v akci

 

Add comment


Security code
Refresh