Brněnský šachový festival 2017 míří do Obřan

Šachový klub Duras BVK Královo Pole pořádá ve spolupráci s Jihomoravským šachovým svazem a Orlem Obřany již 17. ročník šachového festivalu Open Duras BVK, který se bude konat v termínu 24.6. - 1.7. 2017. Letos připravujeme opět dva otevřené turnaje, FIDE turnaj A se zápočtem na FRL a LOK a národní turnaj B se zápočtem na LOK. Hlavní FIDE open je stejně jako loni přeborem JMŠS v kategoriích muži, ženy, H18, D18 (2000 a mladší), H20, D20 (1998 a mladší) a v kategorii senioři (1957 a starší).

Jedna velká změna postihla náš turnaj a to změna jedna z nejdůležitějších - hrací místnost. To je taky důvod, proč jsme vydali propozice až na začátku května. Do poslední chvíle jsem totiž čekali, zdali sokolíci z Řečkovic obdrží dotaci na rekonstrukci tělocvičny. Sokolící dotaci obdrží, tělocvična bude přes léto v rekonstrukci a my tak stěhujeme celý turnaj do velkého sálu Orlovny v Obřanech. Vyzkoušeli jsme si to během Gillarova memoriálu, že to může fungovat, takže povídačky, že jsme turnaj odpískali, nejsou pravdivé. Hrát se tedy bude v Orlovně v Obřanech na ulici Hlaváčova 20 (ca 18 minut od hlavního nádraží tramvají č. 4 do zastávky Obřanský most a pak 5 minut chůze do hracího sálu).

V tomto ročníku jsme na první neděli netradičně nasadili i jedno dvojkolo, abychom mohli skončit dříve a dát šanci všem odjet na prázdniy a dovolenou (hned za bukem totiž v dalším týdnu číhají dva státní svátky). Tempo hry je v A turnaji 120 minut na partii + 30 vteřin za každý provedený tah (bez kontroly), v B turnaji se potom hraje tempem 120 minut na celou partii bez přídavku a kontroly. Technické zajištění by mělo být podobně jako loni na odpovídající úrovni, chceme opět zajistit tradiční bufet paní Dany Holzmannové.

I pro letošní rok jsme pojali oba turnaje jako již tradičně nízkonákladově, což v porovnání s běžnými turnaji znamená nízké startovné tak, aby pokrylo pouze nejnutnější náklady spojené s organizací turnaje. V relaci s tím jsou přirozeně nižší i ceny (v turnaji B jsme počet cen rozšířili na 5), čímž se ovšem snažíme dát příležitost především mladým hráčům, kteří chtějí bojovat o zařazení na FRL. Dále pak všem těm, kteří si chtějí své postavení na FRL a LOK vylepšit, stejně jako těm, kteří hrají šachy pouze pro zábavu a rádi soutěží.

Podrobné informace naleznete na webových stránkách Durasu BVK Královo Pole na tomto odkazu. Přihlašovat se můžete na adresu ředitele turnaje Ing. Rudolfa Moulise CSc. - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 607 900 656. Prezence obou turnajů je v sobotu 24.6.2017 do 15.30, začátek 1. kola potom v 16.00.

Doufáme, že letos vytvoříme v Obřanech pro všechny účastníky kulturní prostředí a 17. ročník, na který vás co nejsrdečněji zveme, proběhne ke spokojenosti všech zúčastněných.