Druhé úterý - v červnu pětinásobná účast v áčku!

Na tradičním Druhém úterý se hrálo před prázdninami již naposledy a mí svěřenci měli po úspěšných vystoupeníchv béčku již účastnickou povinnost ve skupině A. Že je to poněkud jiná liga se už v minulosti přesvědčili Vojtové Karafiát s Klinkovským a v květnu také Adam Janský. Nyní se tedy naše účast rozrostla již na pět áčkových bojovníků, když k Vojtovi Karafiátovi a Adamovi přibyl z mé skupiny ještě Jirka Grausgruber a dále z tréninkové skupiny Pepy Hladíka Prokop Šmídek a z elitní tréninkové skupiny Tomáše Poláka Jan Brož.

 Výsledky najdete na chess-results.

Vítězem turnaje se ziskem 4,5/5 stal Šimon Volák z ŠK Rozrazil před Michaelem Ulčákem z Lokomotivy (3,5/5) a třetí skončil stejným ziskem, ale horším pomocným hodnocením právě Honzík Brož.

Druhe utery 6 2018

Zleva Michael Ulčák, ŠImon Volák a Jan Brož

Bez zajímavostí není, že Honzík prohrál jedinou partii s Rudolfem Richterem, kterého hned na úvod turnaje překvapivě "sundal" Adam. Tomu se po tomto cenném vítězství ale přestalo dařit a po sérii tří porážek si reputaci napravil až závěrečným vítězstvím nad Klárou Mitášovou. Lépe než Adam si vedl Vojta Karafiát, který ziskem 3/5 obsadil solidní 7. místo. To bylo mimochodem podpořené hned dvěma výhrami nad svými oddílovými kamarády Adamem a Prokopem Šmídkem. Prokop zase pravidelně střídal porážky s výhrami, takže podobně jako Adam 2/5. Ovšem další zajímavost - všechny tři porážky byly s našimi borci (Honzík, Jirka, Vojta), proti kterým to Prokopovi jednou vyjde na 100% a jindy zase vůbec ne. Tak už to ale ve sportu chodí. No a o půl bodu zpět skončil Jirka, který se při své premiéře bil statečně. Aby to klukům nebylo líto, tak se jim podařilo seřadit pěkně za sebou v pořadí Adam, Prokop a Jirka na 10. - 12. místě. Doufám, že tyto těžké partie klukům pomohou a nabyté zkušenosti začnou postupně zúročovat, protože potenciál na to určitě mají.

Tolik tedy v krátkosti k červnovému podniku a s přáním bezstarostných prázdnin v září opět na viděnou!