Extraliga již tento víkend, nově v Brně - Líšni!

Po listopadovém úvodním dvojkole (9.11 - 10.11.2018), které brněnští zástupci Duras a Moravská Slavia odehráli v Turnově a Pardubicích, se v Brně již o tomto víkendu rozběhne 3. a 4. kolo nejvyšší české šachové soutěže družstev, Extraligy. Protože bodovat dokázala pouze Morenda v Turnově (4 : 4), budou nyní oba brněnské týmy hrát o velmi důležité body proti silným ostravským týmům.

Výsledky naleznete tradičně na chess-results, online přenos můžete naladit zde.

Extraliga 1819 tabulka2

Oproti minulému roku se událo několik změn. Extraligové zápasy nyní pořádají oba brněnské týmy společně (loni CHESS TEAM BRNO), v jejichž sestavách došlo především k přestupu GM Tomáše Poláka z Durasu do Morendy. Do Durasu pak z českých hráčů zamířil bývalý hráč našeho klubu IM Martin Červený, který se tak po sezónách v Lysé nad Labem vrací zpět do Brna. Hlavní změnou je však nová hrací místnost. Hrát se bude ve zcela novém bowlingovém centru v Brně – Líšni, kterým je Bowling Brno na ulici Líšeňská 80 (majitel Ing. Vlastimil Chládek). Doprava - pokud zrovna nejedete autem, tak asi nejlépe tram 8 z hlavního nádraží na zastávku Líšeňská, pěšky se dá rovněž přijít z konečně v Juliánově (tram 12) či z Malé Klajdovky (autobusy 58, 78 a x27). Bowling Brno je nejmodernějším bowlingovým centrem v ČR (v provozu od dubna 2018), které má 20 drah, široké zázemí vč. atraktivních vnitřních i venkovních prostor a skutečně vynikající (zážitkovou) gastronomii. Zápasovým místem bude velký salonek za hlavním barem, kam se pohodlně vejde 80 lidí. Tedy vhodné místo jak pro hráče, tak pro diváky, kteří zde mohou krom extraligové podívané střídat i další druhy zábavy.

Na atraktivitě víkendového zápolení jistě přidá sobotní účast České televize a rovněž tak účast miss 2009 Anety Vignerové. No a protože se v sobotu hraje až od 14.00, můžete si udělat pěkný šachový den,kdy dopoledne začnete bleskovými Pásky (čajovna Utopia na Divadelní 3, 10.00 - 13.00) a za pár minut pak pohodlně přejedete z Hlavního nádraží do Líšně. Proto neváhejte extraligu v Brně navštívit (bude tu ještě v únoru 2019) a udělat si tak pěkný, nejen šachový zážitek.

Sobota 1.12.2018, 3. kolo, 14.00 - 20.00:
Duras BVK Královo Pole - Slavoj Poruba
Moravská Slavia Brno - Labortech Ostrava

Neděle 2.12.2018, 4. kolo, 10.00 - 16.00:
Labortech Ostrava - Duras BVK Královo Pole
Slavoj Poruba - Moravská Slavia Brno