Máme dva krajské přeborníky!

O minulém víkendu (1. - 2.3.2019) se v bohunické orlovně uskutečnil krajský přebor žáků v kategoriích do 10, 12, 14 a 16 let, který se hrál současně jako otevřený přebor Brna mládeže v klasickém šachu. Náš klub reprezentovali Adam Janský (H10), Vojtěch Karafiát (H12) a Jan Brož (H14).

Výsledky naleznete tradičně na chess-results, tedy H10, H12, H14, H16 a náborový turnaj.

Hrálo se na 6 kol tempem 1 hodina na partii pro každého hráče (náborový turnaj 2x 15 minut na 7 kol) a my se v krátkosti podívejme na to, jak to celé dopadlo.

V H10 se zaskvěl Adam Janský, který získal v konkurenci 9 hráčů úctyhodných 5,5/6 a zvítězil s náskokem 1,5 bodu. Adam byl asi ve dvou partiích ohrožený, ale nakonec zazářila jeho šťastná hvězda a mohl se radovat ze zaslouženého vítězství, které je opravdu cenným úspěchem!

KP 2019 Jansky

Zleva Ema Kubátová (2), Adam Janský (1) a Leontýna Hladká (3)

V kategorii H12 nás reprezentoval Vojta Karafiát, který v konkurenci 14 soupeřů obsadil 4. místo ziskem 3,5/6, což současně znamenalo 2. místo v přeboru Brna. To je také pěkný úspěch, gratulujeme! V komentáři k Vojtovým partiím musím ale říci, že Vojta na rozdíl od Adama zase zahodil dobré šance s první trojicí, s níž mohl místo jedné půlky uhrát minimálně 2,5 bodu! Se třetím Viktorem Krausem měl po zahájení a při vyměněných dámách figuru navíc s hladce vyhranou pozicí (ze špatného zápisu partie však nemohu dále soudit), s druhým Pavlem Ševčíkem čistého pěšce navíc s lepší pozicí a s vítězným Tadeášem Hladkým (6/6!) měl Vojta dokonce černými strategicky přivyhranou pozici, kde výborným postupem obsadil centrum a soupeř se mohl jen obtížně bránit bez materiálních ztrát. Vojta naneštěstí měnil (což často nahrává obránci) a nakonec ještě prohrál remízovou věžovku s krajními pěšci, kde nastavil věž...V každém případě je ale vidět zlepšení, které by v budoucnu mohlo Vojtu posunout na vyšší mety.

KP 2019 Karafiat

Brněnští medailisté - zleva Vojta Karafiát (2), Tadeáš Hladký (1) a Jakub Hladký (3)

V kategorii H14 dosáhnul skvělého úspěchu Honzík Brož (tréninková skupina Tomáše Poláka), který vypálil rybník všem favoritům a z pozice čtvrtého nasazeného zvítězil ziskem 5,5/6!

KP 2019 Broz

Zleva Ondřej Hronek (2), Jan Brož (1) a Pavel Vojtek (3)

Máme tedy dva krajské přeborníky, což je opravdu výborný výsledek a ani 4. místo Vojty Karafiáta není vůbec špatné. Doufejme, že naši mládežníci potvrdí dobrou formu na nadcházejícím KP družstev v rapid šachu (23.3.2019 v Zastávce u Brna), které se bude hrát jako postupový turnaj na MČR.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit