Finálové trojkolo extraligy hostí tento víkend Frýdek-Místek!

Šachová extraliga vstoupí do své závěrečné fáze, kdy se o tomto velikonočním víkendu 19.4. – 21. 4. 2019 sjedou všechny extraligové týmy do Frýdku-Místku, aby vybojovaly rozhodující bitvy o titul i záchranu. Finálové trojkolo proběhne opět za účasti dvou brněnských týmů Durasu a Moravské Slavie a nabídne jak napínavé souboje o titul, tak také o záchranu. To vše za účasti celé řady světových velmistrů a samozřejmě i české špičky. Akce se rovněž zúčastní miss ČR 2009 Aneta Vignerová, která na závěrečném ceremoniálu předá poháry a medaile pro nejlepší družstva.

Podrobné informace najdete ve svazové databázi nebo na chess-results, zde naladíte online přenos (dole příslušné kolo) a partie 1. - 8. kola jsou potom zde.

Extraliga final 1819 FM

V boji o titul jsou na čele tři hlavní favorité v rozmezí pouhého bodu. V nejvýhodnější pozici je tým Výstaviště Lysá nad Labem, který již oba své nejbližší soky porazil (2x 4,5 : 3,5), a tak mu k historickému prvenství "stačí" porazit Unichess "B" a oba ostravské týmy Slavoj Poruba a Labortech Ostrava. To mnohaletí suveréni z Nového Boru musí naopak čekat na zaváhání Lysé a k tomu mají ještě před sebou těžký zápas s Pardubicemi, o kterých platí totéž. Boje o záchranu se letos s největší pravděpodobností vyhnou oběma brněnským týmům Durasu a Moravské Slavii, jenž mají na svém kontě shodně po 9 bodech, a tak si to mohou v klidu rozdat o krále Brna v pátečním 9. kole. O záchranu svedou souboje především ohrožené týmy Slavoje Český Těšín, Unichessu "B" a trochu nečekaně loňské extraligové štiky Slavoje Poruby.

Všechny zápasy se hrají v aule SPŠ a OA ve Frýdku-Místku (nám. 28. října 1598). Pokud zrovna nebudete přímými účastníky, fandit můžete i na dálku prostřednictvím online přenosu. Zápasy obou brněnských týmů jsou vyznačeny tučně:

9. kolo, 19.4.2019, 16.00
Labortech Ostrava - Slavoj Poruba
1. Novoborský ŠK - Siesta Solution Unichess A
Moravská Slavia Brno - Duras BVK Královo Pole
Slavoj Český Těšín - BŠŠ Frýdek-Místek
GASCO Pardubice - Zikuda Turnov
Siesta Solution Unichess B - Výstaviště Lysá nad Labem

10. kolo, 20.4.2019, od 14.00
Labortech Ostrava - Siesta Solution Unichess "B"
Slavoj Poruba - Výstaviště Lysá nad Labem
1. Novoborský ŠK - GASCO Pardubice
Siesta Solution Unichess A - Zikuda Turnov
Moravská Slavia Brno - Slavoj Český Těšín
Duras BVK Královo Pole - BŠŠ Frýdek-Místek

11. kolo, 21.4.2019, 10.00
Výstaviště Lysá nad Labem - Labortech Ostrava
Siesta Solution Unichess B - Slavoj Poruba
Zikuda Turnov - 1. Novoborský ŠK
GASCO Pardubice - Siesta Solution Unichess A
BŠŠ Frýdek-Místek - Moravská Slavia Brno
Slavoj Český Těšín - Duras BVK Královo Pole

 

Duras 1819

Náš tým - zleva: GM Valentin Dragnev, GM David Shengelia, Jakub Roubalík, IM Cyril Ponížil, IM Martin Blahynka, GM Niclas Huschenbeth, IM Roman Chytilek, IM Neklan Vyskočil a ležící IM Martin Červený

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit