Přebor JMŠS juniorů a dorostenců se hrál ve Znojmě

Ve čtvrtek 7. dubna 2022 se ve Znojmě uskutečnil Středoškolský přebor v rapid šachu, hraný jako přebor JMŠS v kategoriích HD18 a HD20. Právo účasti měli všichni hráči a hráčky narození 2002 a mladší. Z našeho klubu se turnaje měli zúčastnit Vojta Karafiát, Prokop Šmídek a Adam Janský, pro nemoc prvních dvou však naše barvy nakonec hájil pouze Adam.

Výsledky naleznete tradičně na chess-results, jakožto také pěknou fotogalerii Lenky Voráčové.

Akce se uskutečnila v prostorách GPOA Znojmo a byla současně prvním jihomoravským turnajem pro letos opomíjené juniory a dorostence. Díky tedy patří především rozhodčímu a organizátorovi Radku Skoumalovi, jehož neutuchající nadšení pro mládežnické akce je vždy zárukou kvality. Turnaj se hrál švýcarským způsobem na 7 kol, a sice tempem 2x 15 minut + 5 vteřin / tah. Pořadatelé připravili pro 24 zúčastněných hráčů důstojné prostředí a rovněž velkorysý cenový fond. Ten finanční obsahoval dokonce prvních pět cen v celkové hodnotě 4.050 Kč, přičemž vítěz inkasoval 1.600 Kč. Dále byli odměněni 300 Kč vítězové kategorií nejlepší junior, dorostenec a dorostenka. Velmi slušný byl také věcný cenový fond, viz obrázek níže.

Znojmo JMSS 1820 7

Věcné ceny

Turnaj skončil bez větších překvapení, když prvních šest míst obsadilo prvních šest nasazených, jen někdy v proházeném pořadí. O první místo si to rozdali ratingově hlavní favorité Tadeáš Hladký (Jezdci Jundrov) s Františkem Lukášem z Lokomotivy Brno. Úspěšnější byl druhý jmenovaný, který Tadeáše porazil ve vzájemné partii, a to nakonec rozhodlo o pořadí na prvních dvou místech. Třetí skončil Vladimír Pavlík z Kuřimi, čtvrtý Jakub Molík z pořádajícího GPOA Znojmo, pátý Jakub Sepši z Jundrova a šestá skončila nejlepší dorostenka Kristýna Dorazilová z Vyškova, která dokázala uhrát remízu proti vítězi turnaje.

Znojmo JMSS 1820 6

Zleva Jakub Molík (4), František Lukáš (1), Tadeáš Hladký (2),

rozhodčí Radek Skoumal, Vladimír Pavlík (3) a Jakub Sepši (5)

Znojmo JMSS 1820 3

Zleva nejlepší v kategoriích - junior František Lukáš, Kristýna Dorazilová a Tadeáš Hladký

Náš Adam byl v turnaji nasazený jako č. 13 a nakonec si o čtyři místa polepšil, výsledkem 4/7 skončil devátý. Adam se hned v 1. kole zahrál proti Tadeáši Hladkému a černými se držel až do závěrečných vteřin, kde byl ale favorit nakonec přeci jen silnější.

Znojmo JMSS 1820 2

Partie 1. kola Tadeáš Hladký - Adam Janský

V posledním kole pak Adam porazil Leontýnu Hladkou, čímž si zajistil pěkné umístění v první desítce. To v konkurenci mnohem starších soupeřů není vůbec špatné a budiž pro Adama i tento výsledek dalším povzbuzením.