V BLITZ GRAND PRIX BRNO byly odehrány 3. a 4. turnaj


Seriál brněnských bleskových turnajů BLITZ GRAND PRIX pokračoval 3. a 4. turnajem z celkových 16. Třetí turnaj se měl odehrát 20.11.2014 na Durasu v nejdelším bleskovém tempu 2x10 minut, ale kromě termínu bylo vše nakonec jinak. Ve sportovní hale na Vodové vrcholily přípravy na zahájení MS v sálové cyklistice, a i když se i přes původní sliby na Durasu hrát mělo, bylo mi okolo 16.00 sděleno, že tomu tak nakonec nebude. Rychlé operativní jednání, spočívající v bleskových sděleních po mailu a sms a především možné přemístění turnaje na Lokomotivu, celý turnaj zachránilo. Všichni účastníci se poté sešli na Lokomotivě (někteří sami, jiné obětavě přivezl z Durasu Břeťa Eichler) a jen s mírným zpožděním se tak mohlo začít.

Při počtu 12 účastníků však švýcar na 7 kol neměl smysl, a tak se nakonec hrálo neobvykle 2x6 minut každý s každým, což bylo dopředu spočítáno směrem k nutnému časovému ukončení turnaje. V turnaji se dařilo především prvním dvěma nasazeným hráčům, tedy FM Josefu Kratochvílovi (Lokomotiva Brno) a IM Neklanu Vyskočilovi (Duras), kteří v tomto pořadí protnuli cílovou pásku shodným výsledkem 9/11, přičemž o prvním místě rozhodnul lepší Sonnenborn prvně jmenovaného. Na bronzový stupínek vystoupal jundrovský Michal Šípek výsledkem 6,5/11, který měl nepatrně lepší pomocné hodnocení než čtvrtý Honza Uhmann st.

BGPB 1415_2x6_Duras

Zleva Michal Šípek (3), IM Neklan Vyskočil (2),
FM Josef Kratochvíl (1) a Jan Uhmann st. (4)

5. a 6. místo vybojovali s 50% ziskem Karel Kredl z Moravské Slavie a Pavel Kubát z Ořechova, dále se na bodovaných místech umístili Tomáš Fojtík (GARDE Lipovec, 5/11), Miroslav Beneš (ŠK Zlín, 5/11), CM František Vykydal (Lokomotiva Brno, 4,5/11) a Břetislav Eichler (Lokomotiva Brno, 4/11). Kompletní výsledky najdete zde.

Čtvrtý turnaj proběhl na Durasu 18.12.2014, a to v mistrovském tempu 2x3 minuty + 2 vteřiny/tah. Turnaje se zúčastnilo jen 9 hráčů, což bylo možná zapříčiněno tím, že na rozdíl od loňska se MČR v bleskové hře v Brně konalo před naším turnajem. Loni si totiž mnozí kvalitní hráči přišli hrací tempo vyzkoušet a dva dny poté již své umění naplno předvedli na vrcholném klání v Jundrově. Při skladbě termínů na příští ročník proto musíme mít na tomto "detailu" větší pozornost. Při tak nízkém počtu účastníků se přirozeně hrálo každý s každým. Turnajem jako nůž máslem procházel autor těchto řádků IM Neklan Vyskočilkterý vyhrál prvních sedm partií, aby ale v té poslední odešel poražen od jediného pronásledovatele Tomáše Lakatoše. Tomáš tedy touto výhrou v turnaji také zvítězil výsledkem 7/8 o lepší Sonnenborn. Na 3. místě skončil Oskar Hájek z Lokomotivy Brno, který v nedávné simultánce před MČR v bleskové hře v Brně uhrál pěknou remízu proti GM Zbyňku Hráčkovi.

BGPB 1415_2x32_Duras2

Zleva IM Neklan Vyskočil (2), Tomáš Lakatoš (1) a Oskar Hájek (3)

V turnaji bodovali všichni účastníci, proto tentokrát uvedu všechna jména. Čtvrtý skončil Jan Uhmann st. (ŠK Hustopeče, 4,5/8), pátý Petr Kučera (Bystrc Oilers, 4/8), šestý CM František Vykydal (Lokomotiva Brno, 3,5/8), sedmý Pavel Tomeš (Duras, 2,5/8), osmý Michal Věžník (Duras, 2/8) a devátý Karel Glacner (Bystrc Oilers, 0/8). Kompletní výsledky najdete zde.

BGPB 1415_2x32_Duras1

Tolik tedy ve zkratce k turnajům č. 3 a 4, po nichž se dostal do čela GP autor těchto řádků IM Neklan Vyskočil (25 bodů). O bod zpět je FM Josef Kratochvíl, 3. místo zatím drží Milan Kratochvíl (15 bodů). Jak vidno, získané body nedosahují nijak závratných výšin, a tak může prakticky jakýkoli silný blicař klidně promluvit do bojů o nejvyšší mety, byť by zatím neměl odehraný jediný turnaj. Další podnik se koná až po novém roce, a to ve středu 7.1.2015 na Lokomotivě od 17.30. Hrát se bude opět tempem 2x3 minuty + 2 vteřiny/tah, takže pokud načerpáte do nového roku dostatek nových sil a patřičný elán, přijďte se poměřit s brněnskou bleskovou elitou a třebas i získat nějaký ten bodík do GP.