Skvělý extraligový víkend, silné ostravské týmy pokořeny!

Opravdu skvělý extraligový víkend zažilo Brno ve svém novém přístavu v Bébéčku (Bowling Brno, Líšeňská 80), kde zásluhou našeho týmu dokázalo pokořit jak Slavoj Poruba (5,5 : 2,5), tak i dnes posílený Labortech Ostrava (4,5 : 3,5). Dvěma výhrami se blýskli rakouský reprezentant GM David Shengelia a náš IM Martin Blahynka. Po dvou úvodních porážkách od loni třetího Turnova a vedoucích Pardubic je tabulka o mnoho veselejší a již nyní můžete sledovat všechny naše změny, novinky, dojmy, komentáře či partie v záložce Extraliga 2018-2019.

Podrobné výsledky naleznete tradičně na chess-results, nasát atmosféru pak můžete ze skvělé fotogalerie Vladimíra Jagra., jakož i z naší fotogalerie.

Extraliga tabulka4

Extraliga bude nyní velmi zajímavá i proto, že se po asi 10 letech našel přemožitel "neporazitelného" Nového Boru (Výstaviště Lysá nad Labem), po čemž se obhájce titulu rázem ocitnul až na 3.místě za vedoucími Pardubicemi a právě svým přemožitelem z Lysé. Příští dvojkolo je pak naplánováno až na příští rok, kdy v termínu 12. - 13.1.2019 zavítáme do Prahy. Tam nám budou soupeři pražský Unichess "A" a v neděli pak superatraktivní mač proti světovým hvězdám z Nového Boru.

Extraliga 1819 Poruba2

zleva odzadu: David Shengelia, Cyril Ponížil, Niclas Huschenbeth a Roman Chytilek, v prostřední řadě zleva Valentin Dragnev, Jakub Roubalík, Martin Blahynka, Neklan Vyskočil a ležící Martin Červený

Velké poděkování patří majiteli BB Ing. Vlastimilu Chládkovi, který v sobotu provedl úvodní tah a za jehož velkorysého přispění se mohla tato akce odehrát na tomto krásném místě. Reportáž pro pořad V šachu rovněž natáčela Česká televize, tak se nezapomeňte dívat!

Extraliga 1819 Poruba1

Ing. Vlastimil Chládek provádí úvodní tah v partii GM Huschenbeth - GM Markowski