Druhé úterý patřilo nám!

Tradiční mládežnické klání Druhé úterý, pořádané Lokomotivou Brno každé druhé úterý v měsíci, se hrálo také v listopadu (12.11.2019). Z našeho klubu se A turnaje zúčastnili Adam Janský, Martin Lúč a Vojta Karafiát, v B turnaji jsme zastoupení neměli. A jak si kluci vedli?

Výsledky najdete tradičně na chess-results, tedy turnaje A, jakož i turnaje B.

V konkurenci 13 hráčů patřili naši hráči k favoritům, k čemuž přispěla také neúčast nejlepších hráčů Lokomotivy a Jundrova. Adam byl dokonce nejvýše nasazeným hráčem, ale o možnost turnaj vyhrát přišel v 5-kolovém turnaji prakticky hned na začátku, kdy prohrál s Kirilem Stašokem. To Vojta s Martinem hráli zodpovědně a své soupeře poráželi spolehlivě. A protože jejich vzájemný souboj ve 3. kole skončil nerozhodně, muselo o vítězi rozhodnout pomocné hodnocení. To přálo více Vojtovi, který tak mohl oslavit pěkný úspěch. Martin tedy druhý a Adam nakonec výsledkem 3/5 skončil čtvrtý, když po další porážce ve 3. kole své postavení dokázal vylepšit závěrečnými dvěma výhrami. Takové umístění jsme v A turnaji zatím nikdy neměli a i když konkurence byla v porovnání s minulými turnaji o něco slabší, je třeba konečné umístění našich borců považovat za úspěch. Tedy všem třem velká gratulace a jen tak dál!